X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wakacje w Łazienkach Królewskich. Zwiedzających czeka wiele atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 10:00
- Dzięki środkom unijnym udało nam się przywrócić im dawny blask oraz zorganizować wiele wakacyjnych atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Boguta, kierownik Działu Inwestycji w Muzeum Łazienki Królewskie.
Łazienki Królewskie w Warszawie
Łazienki Królewskie w WarszawieFoto: shutterstock.com/Marcin-linfernum

Łazienek Królewskich nie trzeba reklamować – to stałe miejsce spacerów warszawiaków i przyjezdnych. O tym co zaplanowano tam na tegoroczne wakacje mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Boguta, kierownik Działu Inwestycji w Muzeum Łazienki Królewskie.

Posłuchaj
22:24 _PR24_AAC 2021_07_20-23-35-56.mp3 Nowy blask i mnóstwo atrakcji. Wakacje w Łazienkach Królewskich (Temat Dnia/Gość PR24)

Tegoroczne wakacje aż kipią od atrakcji. Są imprezy dla najmłodszych, warsztaty dla starszych, w tym – dla amatorów malarstwa. Można zapoznać się z dziejami bartnictwa i pszczelarstwa oraz poznać zalety wyrobów tych pożytecznych owadów.

pałac na wodzie łazienki królewskie 1200.jpg
#PalaceDay w Polsce. Bezpłatne zwiedzanie m.in. pałaców w Łazienkach Królewskich

Fotografia, muzyka, literatura


Będzie również okazja nauczenia się techniki fotograficznej zwanej solarigrafią (wyświetlanie słońcem). Także do fotografii odwołuje się "Tydzień fotografii w Łazienkach" czyli akcja fotograficzna dla wszystkich.

Natomiast w lipcowe weekendy w Strefie Ciszy zabrzmi… muzyka. Klasyczna, jazzowa, ludowa – w czterech miejscach jednocześnie (od godz. 10 do 18). Będzie też coś do poczytania – w plenerowej czytelni.

Jak zawsze można zwiedzać najpiękniejsze zakątki Łazienek i zapoznać się z sekretami parku pod kierunkiem przewodnika.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadzący: Monika Małkowska

Gość: Marta Boguta, kierownik Działu Inwestycji w Muzeum Łazienki Królewskie

Data emisji: 20.07.2021

Godzina: 23:36  

ks

Czytaj także

Maciej Wojtyszko w PR24 o Teatrotece: to nietypowy gatunek, który ludzi zachwyca

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 08:15
- Młodzi reżyserzy wspinali się naprawdę na szczyty i dowodem tego są nagrody międzynarodowe, które oni podostawali - o Teatrotece mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Wojtyszko (reżyser, przewodniczący jury).
rozwiń zwiń

Czytaj także

#PalaceDay w Polsce. Bezpłatne zwiedzanie m.in. pałaców w Łazienkach Królewskich

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 05:09
Bezpłatne zwiedzanie, rekonstruktorzy w strojach z epoki i najciekawsze historie rezydencji królewskich - to czeka na zwiedzających podczas tegorocznego #PalaceDay. To akcja Stowarzyszenia Europejskich Rezydencji Królewskich ARRE, której ideą jest promowanie i podkreślanie wspólnej kultury oraz dziedzictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najbardziej niedoceniony pisarz tworzący w czasie PRL". Prof. Urbanowski w PR24 o Rembeku

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 10:00
- Stanisław Rembek z tych pisarzy, którzy byli w Polsce Ludowej i wówczas tworzyli, był najbardziej niedoceniony - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Urbanowski, krytyk literacki, Uniwersytet Jagielloński.
rozwiń zwiń