X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wspomnienie Izabelli Galickiej. "W ostatnich latach życia chciała połączyć swoich przyjaciół"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 11:15
- Skracała dystans, a osobom, którym pozwoliła się do siebie zbliżyć, proponowała mówienie sobie po imieniu - tak o Izabelli Galickiej mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna J. Kowalska, publicystka i reportażystka. 
Audio
  • Katarzyna J. Kowalska o I. Galickiej ("Kwadratura kultury")
Pogrzeb Izabelli Galickiej
Pogrzeb Izabelli GalickiejFoto: Twitter/MKiDN_GOV_PL

Gość PR24 mówiła o Izabelli Galickiej, historyk sztuki, odkrywczyni obrazu El Greca w Kosowie Lackim, która 18 lutego tego roku obchodziłaby 90. urodziny, a którą Katarzyna J. Kowalska znała osobiście.

- Izę Galicką poznałam, kiedy obraz El Greco trafił do konserwacji w Krakowie. Wtedy dostałam do niej numer telefonu z informacją, że jeśli będzie ona w formie, to chętnie porozmawia. Zaprosiła mnie na wywiad i była do niego świetnie przygotowana, historię opowiadała tak, jakby ją opowiadała pierwszy raz w życiu. Z tej historii miał powstać szybki i krótki materiał - powiedziała gość PR24.


Wystawa 1200.jpg
Teresa Jakubowska w Muzeum Karykatury. Kuratorka wystawy: satyryczka z urodzenia

"Reportaż o odkryciu obrazu"

Katarzyna J. Kowalska dodała, że szybko wróciła do Izabelli Galickiej. - Przygotowałam więc reportaż o odkryciu obrazu, wcześniej pojechałyśmy do Kosowa Lackiego, później przygotowałam drugą część reportażu, pojechałyśmy do Krakowa zobaczyć obraz po konserwacji - powiedziała.

Dodała, że ideą Izabelli Galickiej w ostatnich jej latach życia było to, by połączyć wszystkich przyjaciół, których miała, a którzy wywodzili się z różnych środowisk. - Zależało jej na tym, by tych ludzi wymieszać tak, żeby czerpać najwięcej od siebie wzajemnie. Kiedy odeszła, byliśmy już połączeni - podkreśliła Katarzyna J. Kowalska.


Posłuchaj
22:54 _PR24_AAC 2021_02_16-23-36-11.mp3 Katarzyna J. Kowalska o I. Galickiej ("Kwadratura kultury")

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadzący: Monika Małkowska

Gość: Katarzyna J. Kowalska (publicystka, reportażystka)

Data emisji: 16.02.2021

Godzina: 23.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wielka postać i osobowość". Wspomnienie o Izabelli Galickiej

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 10:11
- Iza od dziecka była zafascynowana pięknem sztuki - tak o Izabelli Galickiej powiedziała w Polskim Radiu 24 Maryna Miklaszewska. - Była damą i wielką osobowością - dodała Magdalena Merta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie z duszą czy bez". Prof. Jastrzębski: zakochanie to zjawisko naturalne

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 19:50
-  Zasadniczo przyjmowano, że namiętność miłosna, pożądanie jest pewnego rodzaju szaleństwem, zakłóceniem działania władz poznawczych, zakłóceniem rozumu. Ono może mieć poważne konsekwencje. Wystarczy przypomnieć sobie, w jaki sposób przedstawiano i rozumiano owo miłosne zauroczenie w literaturze antycznej. Ono na ogół prowadziło do fatalnych konsekwencji, łącznie z wojną trojańską - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Bartosz Jastrzębski, filozof.  
rozwiń zwiń