X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mediations Biennale. Tomasz Wendland: należy pomóc rozwijać się polskiej sztuce

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 00:00
- W 2016 roku zrozumiałem, że nie ma co do Polski sprowadzać znanych nazwisk. My już wyjeżdżamy za granicę tak często, że leczenie kompleksów w postaci pokazania Polsce znanych nazwisk już nie jest dobre - powiedział twórca Mediations Biennale, Tomasz Wendland.
Audio
  • Mediations Biennale. Tomasz Wendland: należy pomóc rozwijać się polskiej sztuce ("Kwadratura kultury")
Biennale Młodej Sztuki Europejskiej podczas prezentacji we Francji. Obecnie wystawa, która podróżuje po Europie, gości we Werocławiu
Biennale Młodej Sztuki Europejskiej podczas prezentacji we Francji. Obecnie wystawa, która podróżuje po Europie, gości we WerocławiuFoto: Biennale Młodej Sztuki Europejskiej/materiały prasowe

Bienalle to impreza artystyczna o charakterze międzynarodowym. Prezentowane są na niej dzieła z różnych dyscyplin sztuki. W 2008 roku w Poznaniu Tomasz Wendland zainicjował Mediations Biennale, które jako pierwsze w Polsce i w Europie Środkowej łączyło dokonania twórców sztuk wizualnych z różnych kontynentów. O przedsięwzięciu i udziale w nim polskiej sztuki, twórca tego wydarzenia opowiedział Monice Małkowskiej w "Kwadraturze Kultury" na antenie Polskiego Radia 24.

shutterstock_1010594458 muzeum wystawa sztuka 1200.jpg
Długowieczna natura sztuki

"Pomóc rozwijać się polskiej sztuce"

Gość Polskiego Radia 24 w rozmowie z Moniką Małkowską zdradza, że po kilku latach organizowania Mediations Biennale zauważył, że polska sztuka kompleksy ma już za sobą. - W 2016 roku zrozumiałem, że nie ma co do Polski sprowadzać znanych nazwisk. My już wyjeżdżamy za granicę tak często, że leczenie kompleksów w postaci pokazania Polsce znanych nazwisk już nie jest dobre. Lepiej pomóc polskiej sztuce rozwijać się, rozwijać się i zainwestować w naszą scenę artystyczną. Ją promować za granicą. Ten kompleks mieliśmy już za sobą - powiedział.

- Staliśmy się jednym z nielicznych Biennale Europy Środkowej , które weszły we współpracę z Biennale z całego świata. Wtedy zrozumiałem, że jego istotą w Polsce jest to żeby zrozumieć własną dynamikę i specyfikę kulturową i tak je tworzyć aby przyjeżdżając do Polski ludzie widzieli tą inność. Tu się przyjeżdża żeby zobaczyć coś czego na zachodzie nie ma - zaznaczył Tomasza Wendland.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
22:39 _PR24_AAC 2021_01_12-23-36-42.mp3 Mediations Biennale. Tomasz Wendland: należy pomóc rozwijać się polskiej sztuce ("Kwadratura kultury")

* * *

Audycja: "Kwadratura kultury"
Prowadzi: Monika Małkowska
Gość: Tomasz Wendland (artysta, kurator, pedagog)
Data emisji: 12.01.2021
Godzina emisji: 23.36

dz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janek Pentz: od kompozycji wychodzi wszystko

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 09:15
- W gitarze fingerstyle żadnych ograniczeń nie ma. Z jednej strony jest to duża wolność dla artysty, a z drugiej zobowiązanie, jeśli mogę wszystko, to może nie wszystko powinienem – mówił w Polskim Radiu 24 Janek Pentz, gitarzysta specjalizujący się w stylu fingerstyle.
rozwiń zwiń