X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kwadratura kultury" i wystawa romskiej sztuki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 23:59
Konstanty Szydłowski zachęcał do odwiedzenia wystawy prac artystki romskiego pochodzenia, która w autentyczny sposób stara się pokazać swoją tożsamość.
Wystawa prac Małgorzaty Mirgi-Tas Historie, którymi się stajemy w Galerii Szydłowski
Wystawa prac Małgorzaty Mirgi-Tas "Historie, którymi się stajemy" w Galerii Szydłowski Foto: galeria-szydlowski.pl

Romowie rzadko dopuszczają "gadziów" do swego prywatnego życia. Wystawa romskiej artystki Małgorzaty Mirgi-Tas w stołecznej Galerii Szydłowski to absolutna rzadkość w repertuarze galeryjnym. Autorka studiowała na krakowskiej ASP, ale w centrum jej zainteresowań jest jej rodzima romska kultura.

Stylistyka jej kompozycji także przywodzi na pamięć estetyczne upodobania Romów. Mirga-Tas chętnie wpisuje plastyczne opowieści w ramy dwustronnych parawanów lub w kształty kapliczek. Przedstawia nam sceny i historie z życia swojej rodziny, przyjaciół czy bliskich. Choć niekiedy przedstawione postaci dotknęły dramatyczne losy, nie widać tego w na pozór radosnych, emanujących energią przedstawieniach.

- To sytuacja, w której profesjonalna artystka opowiada o swojej tożsamości za pośrednictwem sztuki - zachęcał Konstanty Szydłowski. Dodał, że to przykład osoby, która "daje spojrzenie na swoją tożsamość od wewnątrz".

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
23:48 _PR24_AAC 2020_10_13-23-35-09.mp3 Konstanty Szydłowski o wystawie romskiej artystki Małgorzaty Mirgi-Tas w Galerii Szydłowski ("Kwadratura kultury"/Polskie Radio 24)

 

***

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadząca: Monika Małkowska

Gość: Konstanty Szydłowski (filozof, krytyk sztuki, kurator)

Data emisji: 13.10.2020

Godzina emisji: 23.35

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

"Kwadratura kultury". Zwiedzanie wystaw bez wychodzenia z domu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 23:59
Marta Miś, kurator Galerii Zachęta namawiała do skorzystania z wirtualnej odsłony wystaw, które można zwiedzić bez wychodzenia z domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaduch" w Zachęcie, czyli o wyjątkowej wystawie fotografii

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 23:59
Magdalena Komornicka, kurator wystawy, opowiedziała o obszernej monograficznej wystawie Joanny Piotrowskiej, która prezentuje wybór jej prac z ostatnich kilku lat.
rozwiń zwiń