X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kwadratura kultury". Dlaczego nie potrafimy dobrze wydobywać z siebie głosu?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 01:00
- Np. jeżeli mamy konkursy chóralne i przyjeżdżają do nas reprezentanci z Dalekiego Wschodu, gdzie klimat jest łagodny i ciepły, ich głosy brzmią zupełnie inaczej u nas - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Schroeder, kompozytorka i muzykolog.
Audio
  • Dlaczego nie potrafimy odpowiednio wydobywać z siebie głosu? (Kwadratura kultury)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/LookStudio

Głównym tematem audycji Moniki Małkowskiej był głos. Czy potrafimy odpowiednio wydobywać go z siebie? Podobno sami słyszymy się nieprawidłowo. Są ludzie, którzy nie tylko potrafią głos z nas wydobyć, ale i go ocenić. Ludzie nie uczą się w szkołach jak operować głosem i mają z tego powodu poważne braki. Jakie? M.in. o tym mówił gość "Kwadratury kultury" Maria Schroeder - kompozytorka, muzykolog i organizatorka życia muzycznego w Warszawie, szczególnie na Mokotowie.

Olga Boznańska Dziewczynka z chryzantemami FREE 663_364.jpg
"Kwadratura kultury". Czego jeszcze nie wiemy o malarstwie Olgi Boznańskiej?

"Formowanie głosu trwa ok. 10 lat"

Gość Polskiego Radia 24 zwracała uwagę na to, że formowanie głosu nie jest sprawą łatwą. - Wg. niemieckich specjalistów formowanie głosu trwa ok. dziesięciu lat, chociaż są wyjątki, np. Pavarotti. Co nie zmienia faktu, że od dzieciństwa miał intensywne kształcenie. Do tego dochodzi łaskawszy niż w Polsce klimat we Włoszech. U nas przez pół roku dzieci kaszlą, chorują i trudno, żeby w tym czasie śpiewały - wyjaśniała.

- Np. jeżeli mamy konkursy chóralne i przyjeżdżają do nas reprezentanci z Dalekiego Wschodu, gdzie klimat jest łagodny i ciepły, ich głosy brzmią zupełnie inaczej u nas - dodała. 

* * *

Audycja: "Kwadratura kultury"
Prowadzi: Monika Małkowska
Gość: Maria Schroeder
Data emisji: 14.01.2019
Godzina emisji: 23.35

PR24 / kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kwadratura kultury". Konkursowa wystawa biżuterii artystycznej w Galerii Milano

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 14:55
Na początku XXI stulecia upodobania estetyczne i proekologiczna postawa zmieniły podejście do biżuterii. Już nie wartość surowców, ale pomysłowość projektanta odgrywa wiodącą rolę. O wystawie "Kolekcja" grupującej prace 30 artystów z okazji 30-lecie istnienia Galerii Milano mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Kochanek-van Dijk, artystka, kuratorka, założycielka i szefowa galerii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwadratura kultury". Promocja kultury na przykładzie kół gospodyń wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 00:00
- Jak ja referuję komuś, jak można zrobić czegoś promocję i mówię "trzeba zawiadomić koła gospodyń wiejskich". to patrzą na mnie jak na ufoludka - mówiła Irena Groblewska, poetka, autorka filmów telewizyjnych o sztuce i specjalistka ds. public relation w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Pospieszalski o "Kolędach Pospieszalskich": Kościół zawsze był mecenasem kultury

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 14:15
- To jest niesamowite miejsce, niesamowita świątynia i ze zdumieniem skonstatowaliśmy, że jeszcze nigdy nikt nie zrobił tam realizacji koncertu telewizyjnego - mówił w Polskim Radiu 24 muzyk i publicysta Jan Pospieszalski komentując koncert "Kolędy Pospieszalskich" nagrany na Litwie. Gościem "Rozmowy Kulturalnej" był także manager kultury Sławomir Sokołowski.
rozwiń zwiń