X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak Marta Guzowska łączy literaturę z archeologią?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 23:00
Pisarka Marta Guzowska jest z wykształcenia archeologiem. Akcję wielu utworów umieszcza w środowisku tego zawodu. Jak łączyć archeologię z tworzeniem literatury? O tym w Kwadraturze kultury.
Audio
Okładka powieści Raj
Okładka powieści "Raj"Foto: mat. prasowe

Wiedzę zdobytą na wykopaliskach można także wykorzystać na różne sposoby – np. pisząc powieści kryminalne czy thrillery. Tak właśnie robi Marta Guzowska, autorka 10 książek sensacyjnych (właśnie ukazała się jej najnowsza powieść pt. "Raj").

Marta Guzowska, archeolog i pisarka, jest znana z pisania kryminałów. Jednak, jak sama mówi, jej nowa książka "nie jest kryminałem sensu stricte". - W kryminale jest zagadka: kto zabił? Tutaj tej zagadki nie ma. Morderstwo pojawia się dopiero na samym końcu - powiedziała.

Gość PR24 przez ponad 20 lat zajmowała się archeologią. Swoje doświadczenia przenosi do pisanych powieści. - Moje powieści dzieją się na wykopaliskach (...), ale współcześnie, wśród archeologów, którzy mają do czynienia z tajemnicami przeszłości, bądź z tajemnicami teraźniejszości. Bo jeśli na tych wykopaliskach pojawia się trup, zaczyna się historia kryminału bądź thrillera, historia zupełnie współczesna - powiedziała Marta Guzowska.

Więcej w całej rozmowie. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Audycję "Kwadratura kultury" prowadziła Monika Małkowska.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak