X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koniec TPP. USA wycofują się z Umowy o Wolnym Handlu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 11:32
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zrealizował pierwszą ze swoich obietnic wyborczych – zablokował Transpacyficzne Porozumienie o Wolnym Handlu. Decyzję głowy USA ws. umowy TPP skomentował w audycji Marcina Pośpiecha Gorąca Planeta Paweł Zerka (WiseEuropa).
Audio
  • 28.01.17 Gorąca Planeta. Goście: Paweł Zerka, prof. Bohdan Szklarski, Jarosław Kociszewski.
Koniec TPP. USA wycofują się z Umowy o Wolnym Handlu
Foto: IAR/ Łukasz Kowalski

Donald Trump początek tygodnia rozpoczął od wycofania się USA z umowy TPP. Z wielkim trudem wynegocjowała go administracja byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. Więcej wolnego handlu miało oznaczać więcej zysków i zrównoważenie chińskiej potęgi w Azji.

– Porozumienie TPP to było oczko w głowie Barack Obamy. Rezygnacja z niej przez Donalda Trumpa to wyrzucenie do kosza jednego z czołowych osiągnięć jego poprzednika. To również zerwanie z konsensusem ponadpartyjnym, które trwało w Ameryce przez ostatnie kilkanaście lat – powiedział Paweł Zerka. – Donald Trump wycofując się z Partnerstwa Transpacyficznego pokazuje, że mowa o zwrocie protekcjonistycznym to nie był tylko chwyt kampanijny, ale coś realnego – podsumował.

Mur na granicy USA-Meksyk jednak powstanie

Donald Trump podjął w tym tygodniu również decyzję dotyczącą budowy muru na granicy z Meksykiem. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował amerykanista prof. Bohdan Szklarski.

– To prosta obietnica do zrealizowania i bardzo namacalna – można to zobaczyć, zrobić zdjęcie i mówić, że każdy metr muru to więcej bezpieczeństwa dla Amerykanów. To ładnie się sprzedaje – powiedział gość Marcina Pośpiecha.

Rozbudowa osiedli w Izraelu

Izraelskie władze ogłosiły przetarg na dwa i pół tysiąca domów dla osadników na terenach okupowanego Zachodniego Brzegu Jordanu.  O tym w rozmowie z Jarosławem Kociszewskim, wieloletnim korespondentem Polskiego Radia na Bliskim Wschodzie.

Całość rozmów do odsłuchania w materiale dźwiękowym.

Gospodarzem audycji był Marcin Pośpiech.

Polskie Radio 24/dds

Gorąca Planeta w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 28.01.2017

Godzina emisji: 12.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak