X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Najważniejsza jest historia". Anna Zoll o nowym festiwalu filmów krótkometrażowych

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 20:13
- Kategoria jest bardzo otwarta, międzynarodowa, więc nieważne, na jakiej szerokości geograficznej się jest, ani jaki ma się sprzęt. Nie mamy żadnego tematu, chcemy pokazać coś, czego nie widać, albo ciekawą historię ludzką, lub miejsca. Najważniejsza jest historia - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zoll, dyrektor generalna KinoGramu. 
Swoje propozycje do KIFF można nadsyłać do 30 października (zdj. ilustracyjne)
Swoje propozycje do KIFF można nadsyłać do 30 października (zdj. ilustracyjne)Foto: gnepphoto/ Shutterstock

Do 30 października mogą zgłaszać swoje filmy twórcy zainteresowani udziałem w KIFF, czyli KinoGram International Film Festival. Jury pod przewodnictwem Kasi Adamik oceni filmy krótkometrażowe z całego świata. Organizatorem festiwalu jest nowe warszawskie kino - KinoGram.

reklama ekipa filmowa 1200.jpg
48 Hour Film Project - dobra zabawa i szansa na karierę

- Jestem fanką krótkiego metrażu, sama robię krótkometrażowe filmy, stąd też pomysł na festiwal filmów krótkometrażowych - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zoll, dyrektor generalna KinoGramu. - Kategoria jest bardzo otwarta, międzynarodowa, więc nieważne, na jakiej szerokości geograficznej się jest, ani jaki ma się sprzęt. Najważniejsza jest historia. Nie mamy żadnego tematu, chcemy pokazać coś, czego nie widać, albo ciekawą historię ludzką, lub miejsca - wyjaśniała gość "Między kropkami". 

Czytaj także: 

- Teraz już spływają na nasz festiwal filmy z całego świata. 30 października zamykamy listę, wyłaniamy pierwszą trzydziestkę ze wszystkich zgłoszonych filmów, ogłaszamy ją 7 listopada, a 15 listopada zaś ujawnimy pierwszą piętnastkę. Ta piętnastka będzie zaproszona do nas, do KinoGramu, na galę 30 listopada, kiedy ogłosimy wyniki  festiwalu - wskazała i zdradziła, że twórcy trzech najlepszych filmów otrzymają nagrody pieniężne i pamiątkowe statuetki.

Głosowanie na nagrodę publiczności

Jak mówiła rozmówca Mai Kluczyńskiej, filmy, które wejdą do topowej trzydziestki, będą w listopadzie wyświetlane na w foyer KinoGramu. - One będą zapętlone, będą też przebitki członków jury i każdy będzie mógł wziąć udział w głosowaniu na nagrodę publiczności - zdradziła Anna Zoll.

Posłuchaj
22:25 AnnaZoll-[PR24]PR24 (mp3) 16 październik 2021 19_06_20.mp3 Anna Zoll zaprasza na KIFF, czyli Kinogram International Film Festiwal ("Między kropkami"/ PR24)

Więcej o KIFF i o tym, czym jest KinoGram - w nagraniu. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Audycja: "Między kropkami"

ProwadzącyMaja Kluczyńska

Gość: Anna Zoll (dyrektor generalny KINOGRAM)

Data emisji: 16.10.2021

Godzina emisji: 19.06


mbl

Zobacz więcej na temat: KULTURA FILM Maja Kluczyńska

Czytaj także

"Ucieczka z kina Wolność", czyli epitafium dla peerelowskiej cenzury

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 05:45
15 października 1990 roku miała miejsce premiera filmu Wojciecha Marczewskiego pod tytułem "Ucieczka z kina Wolność". Film bardzo oryginalnie wpisywał się w okres przełomu, jakim było przejście w Polsce z systemu komunistycznego na kapitalistyczny i do dziś pozostaje jedną z najważniejszych artystycznych wypowiedzi na ten temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dyktator" Charliego Chaplina. Najzłośliwsza satyra polityczna w historii kina

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 05:40
- O filmie mówi się, że był wydarzeniem przełomowym. Oto największy klaun i komik ówczesnego kina rzucił wyzwanie człowiekowi, który spowodował najwięcej zła i ludzkiego cierpienia w historii. Spotykają się Charles Chaplin i Adolf Hitler – powiedział historyk kina dr Andrzej Kołodyński w audycji Michała Montowskiego "Magazyn Bardzo Filmowy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostatni pojedynek". Prawdziwa historia za filmem Ridleya Scotta

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 12:44
Przedstawione przez reżysera wydarzenia to średniowieczny odpowiednik współczesnych afer kryminalnych i obyczajowych pokroju historii O.J. Simpsona, Billa Clintona i Moniki Lewinsky, skandali w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Historia ekscytowała elity Europy Zachodniej, a jej finał, tytułowy "ostatni pojedynek", obserwowali najpotężniejsi ludzie we Francji. Nic dziwnego, zawierała bowiem wszystkie elementy dobrego skandalu: seks, przemoc, zdradę, pieniądze i władzę.  
rozwiń zwiń