X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji". Potocki: autorka wchodzi w życie bohaterów

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 19:35
- Kostiuczenko jest reporterką, która wchodzi w życie swoich bohaterów i opisuje je od środka. Jeżeli pisze o narkomanach, to spędza z nimi dobę, jeżeli pisze o skorumpowanej policji, to odbywa w tej policji praktyki - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Potocki z "Dziennika Gazety Prawnej" odnosząc się do książki "Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji".
Audio
  • Michał Potocki o książce Jeleny Kostiuczenko "Przyszło nam tu żyć" ("Między kropkami" / PR24)
Okładka książki Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji Jeleny Kostiuczenko
Okładka książki "Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji" Jeleny KostiuczenkoFoto: mat. pras / czarne.com.pl

W połowie stycznia swoją premierę miała książka Jereny Kostiuczenko "Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji". Autorka opisała "zwykłe życie zwykłych ludzi", nie wdając się w dyskusje polityczne. O książce mówił w Polskim Radiu 24 redaktor Michał Potocki z "Dziennika Gazety Prawnej".

"Te historie są historiami ludzkimi"

Dziennikarz został zapytany, czy o Rosji można mówić w oderwaniu od wielkiej polityki. Jak stwierdził, "można i nie można". Michał Potocki wyjaśnił, że kiedy wyjedzie się poza Moskwę i największe ośrodki miejskie w Rosji, spotka się z ludźmi, których życie nie jest z nimi związane, to "ich historie są historiami ludzkimi, nie mają bezpośredniego przełożenia na wielką politykę".

Odniósł się także do samej autorki, która jest młodą reportażystką, a jednak w swoją pracę angażuje się całkowicie, jest też niesamowicie odważna.

- Kostiuczenko jest reporterką, która wchodzi w życie swoich bohaterów i opisuje je od środka. Jeżeli pisze o narkomanach, to spędza z nimi dobę, jeżeli pisze o skorumpowanej policji, to odbywa w tej policji praktyki. Jeżeli opisuje absolutnie dramatyczne losy homoseksualistów na Kaukazie Północnym, to też wykorzystuje częściowo własne doświadczenie, bo sama dokonała - jako jedna z niewielu postaci publicznych dzisiejszej Rosji - coming-outu jako lesbijka. A w Rosji, jako państwie systemowo homofobicznym, to też wymagało pewnej odwagi - mówił Michał Potocki.

książka Jeleny Kostiuczenko "Przyszło nam tu żyć"

* * *

Audycja: "Między kropkami"
Prowadzi: Weronika Wakulska
Gość: Michał Potocki ("Dziennik Gazeta Prawna")
Data emisji: 22.02.2020
Godzina emisji: 19.10

mat. pras., PR24/jmo

Czytaj także

"Gad. Spowiedź klawisza". Literacka wizyta w więzieniu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 19:30
Jaka jest prawda o tym, co dzieje się za kratami polskich więzień? Z jakimi trudnościami zmagają się funkcjonariusze służby więziennej? Tego dowiemy się, sięgając po książkę "Gad. Spowiedź klawisza”. - W momencie intensywnej pracy nad książką pojawiły się u mnie problemy ze snem. Historie, które poznawałem zapadły mi głęboko w pamięć - przyznał autor książki Paweł Kapusta, dziennikarz Wirtualnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyk prof. Grzegorz Łukomski: zachodni politycy nie rozumieli systemu sowieckiego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 19:45
O nowej książce z prof. Grzegorzem Łukomskim „Józef Mackiewicz (1902-1985). Intelektualista u źródeł antykomunizmu ideowego” w Polskim Radiu 24 rozmawiała Weronika Wakulska.
rozwiń zwiń