X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Między kropkami. Książka "Kiczery. Podróż przez Bieszczady"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 20:00
- Podróżowanie przestaje być procesem, a staje się celem samym  w sobie. Wszystko co ważne dzieje się po drodze i chciałem, żeby moja książka właśnie taka była - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Robiński, autor "Kiczery. Podróż przez Bieszczady".
Audio
  • Książka "Kiczery. Podróż przez Bieszczady" (Między kropkami)
Okładka książki Kiczery. Podróż przez Bieszczady
Okładka książki "Kiczery. Podróż przez Bieszczady"Foto: mat. prasowe

Adam Robiński z mapą w ręce, książką Bruce’a Chatwina w plecaku i garścią orzechów w kieszeni przemierza pogranicze Polski, Ukrainy i Słowacji, nie mając żadnego innego celu poza byciem w drodze. Natyka się na ludzi, którzy w tutejszych dolinach zapuścili korzenie, i z każdym kolejnym miesiącem podróży uświadamia sobie, że coś tu nie gra. Bo w Bieszczadach wszystkim się coś wydaje, nie ma jednej pamięci, a pięknego kłamstwa nigdy nie wolno mylić z oszustwem.

Czytaj więcej
bieszczady przejscie graniczne 1200.jpg
Dyliżansem a może drezyną? Czym podróżować po Bieszczadach?

Autor podkreślił, że nawet najzwyklejsza podróż składa się z ciągłych rozjazdów, dygresji i wątków pobocznych. - Chciałbym, żeby moja książka taka była, by czytelnik, który zakończy podróż przez Bieszczady był wypełniony nowymi inspiracjami, a jego wiedza nie dotyczyła tylko gór, ale też jakiś moich skojarzeń - powiedział publicysta.

Adam Robiński stwierdził również, że po przeczytaniu jego książki w głowie czytelnika może pojawić się wiele nowych myśli, które wcześniej jemu przyniosła wspomniana bieszczadzka wędrówka. - Chcę by ta podróż przez Bieszczady była dla czytelnika wstępem do czegoś zupełnie nowego - powiedział autor książki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Między kropkami"
Prowadzący: Weronika Wakulska
Goście: 
Data emisji: 01.02.20 
Godzina emisji: 19.10

jp

Czytaj także

Lizbona żyje rozmowami ludzi. Taka jest też ta książka

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:32
- Pisząc książkę, zdecydowałyśmy się, że nie chcemy pokazywać ludziom Lizbony tylko przez architekturę - mówią autorki "Lizbona. Miasto, które przytula". - Klimat miasta tworzą ludzie, dlatego zdecydowałyśmy się na rozmowy - dodają. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gad. Spowiedź klawisza". Literacka wizyta w więzieniu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 19:30
Jaka jest prawda o tym, co dzieje się za kratami polskich więzień? Z jakimi trudnościami zmagają się funkcjonariusze służby więziennej? Tego dowiemy się, sięgając po książkę "Gad. Spowiedź klawisza”. - W momencie intensywnej pracy nad książką pojawiły się u mnie problemy ze snem. Historie, które poznawałem zapadły mi głęboko w pamięć - przyznał autor książki Paweł Kapusta, dziennikarz Wirtualnej Polski.
rozwiń zwiń