X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jan Chrzciciel głosem dla cierpiących". Tłumaczka o poezji G. Bleizgysa

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 19:30
- Dowiedziałam się od autora, że ten tytuł jest bardzo misyjny. Jan Chrzciciel jest głosem, który on zaproponowałby wszystkim cierpiącym - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Zuzanna Mrozikowa, tłumaczka tomu "Jan Chrzciciel" Gintarasa Bleizgysa.
Audio
  • Zuzanna Mrozikowa o tomie "Jan Chrzciciel" Gintarasa Bleizgysa ("Między kropkami")
Okładka tomu Jan Chrzciciel
Okładka tomu "Jan Chrzciciel"Foto: Wyd. Convivo

Gintaras Bleizgys jest litewskim poetą, którego twórczość jest naznaczona dwoma wydarzeniami z życia: pobytem w więzieniu i chorobą nowotworową matki. Tom "Jan Chrzciciel" to jeden z czterech tytułów, w których przeżycia te przelewa na papier w formie poezji.

Wiersze te przetłumaczyła Zuzanna Mrozikowa. - Dla mnie "Jan Chrzciciel" jest bardzo tajemniczy. Jako czytelnik nie znałam intencji autora. Wydawało mi się, że jest to opozycja do Buddy - powiedziała nawiązując do inspiracji artysty chrześcijaństwem i buddyzmem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ewa-Czaczkowska.jpg
Ewa Czaczkowska: w historii było wielu mistyków i proroków

Jan Chrzciciel głosem dla cierpiących

- Dowiedziałam się od autora, że ten tytuł jest bardzo misyjny. Jan Chrzciciel jest głosem, który on zaproponowałby wszystkim cierpiącym. To czego cierpiący potrzebują to głos nawołujący do nawrócenia - mówiła gość PR24.

Zuzanna Mrozikowa nawiązała do pobytu poety w więzieniu. - Poprzez twórczość wychodził z celi, czuł się wolny - zaznaczyła. - Tam też zacieśniły się jeszcze bardziej jego więzi z Bogiem - podkreśliła. Dodała, że Gintaras Bleizgys "poszukiwał Boga w różnych miejscach".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Między kropkami
Prowadzący: Weronika Wakulska
Gość: Zuzanna Mrozikowa, tłumaczka
Data emisji: 28.12.2019
Godzina emisji: 19.10

Polskie Radio 24/msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gad. Spowiedź klawisza". Literacka wizyta w więzieniu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 19:30
Jaka jest prawda o tym, co dzieje się za kratami polskich więzień? Z jakimi trudnościami zmagają się funkcjonariusze służby więziennej? Tego dowiemy się, sięgając po książkę "Gad. Spowiedź klawisza”. - W momencie intensywnej pracy nad książką pojawiły się u mnie problemy ze snem. Historie, które poznawałem zapadły mi głęboko w pamięć - przyznał autor książki Paweł Kapusta, dziennikarz Wirtualnej Polski.
rozwiń zwiń