X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Nieznane rozmowy Józefa Piłsudskiego" - dwie wersje marszałka

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 19:40
- W książce "Nieznane rozmowy Józefa Piłsudskiego" można ujrzeć dwie wersje marszałka - powiedział w Polskim Radiu 24 Leszek Sosnowski, prezes wydawnictwa Biały Kruk.
Audio
  • 22.06.19 "Między kropkami". Leszek Sosnowski, prezes wydawnictwa Biały Kruk o książce "Nieznane rozmowy Józefa Piłsudskiego"
Okładka książki Nieznane rozmowy Józefa Piłsudskiego
Okładka książki "Nieznane rozmowy Józefa Piłsudskiego"Foto: mat. prasowe/wydawnictwo: Biały Kruk

Sporo pisze się o Józefie Piłsudskim, ale rzadko oddaje się głos jemu samemu. W tej książce jest inaczej. Tu Marszałek przemawia do nas wprost. Rozmów z nim spisano podczas jego życia nie za wiele, jeszcze rzadziej były publikowane w formie książkowej, trwałej - toteż nie są zbyt znane. A szkoda, gdyż Komendant bardzo dużo opowiadał w nich o sobie, o swoim życiu prywatnym, ale i swoich poglądach na Rzeczpospolitą oraz Europę. Są one nieraz nawet bulwersujące, ponadto często trafnie przewidywały rozwój sytuacji za lat kilka lub kilkanaście.

Czytaj więcej
pilsudski-663.jpg
Józef Piłsudski

- Józef Piłsudski od dziecka walczył o wolność narodową i osobistą. Wiele przecierpiał, ale w pewnym momencie miał szansę zostać dyktatorem. Wielu by z tego skorzystało, ale to byłoby wbrew jego naturze, tradycji i wychowaniu - zauważył Leszek Sosnowski. Prezes wydawnictwa Biały Kruk podkreślił, że bardzo irytowało go życie pod zaborami. - Myślał on cały czas, żeby Polsce przywrócić wolność - dodał.

>>> Józef Piłsudski – serwis specjalny Polskiego Radia <<<

Gość PR24 zaznaczył, że Józef Piłsudski był znany z ciętego języka, ale nie brakowało mu poczucia humoru. - Nawet na różnych falach publicznych potrafił on bardzo dowcipnie się odezwać i inteligentnie odgryźć się złośliwemu rozmówcy - komentował Leszek Sosnowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Weronika Wakulska.

Polskie Radio 24/mat. prasowe

------------------------------------

Data emisji: 22.06.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Rzewuski: socjalizm był tylko narzędziem Piłsudskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 19:40
- Józef Piłsudski miał poglądy bardzo silnie zakorzenione w kulturze i tradycji polskiej. Wpłynęły na niego nurty romantyczne, ale również tradycja antyczna - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Rzewuski, autor książki "Filozofia Piłsudskiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Piłsudski – socjalista, dyktator czy zwycięski wódz?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 22:00
Mijają 93 lata od zamachu majowego. Dlaczego Piłsudski, mimo zamachu stanu i łamania demokracji, zdobył serca większości Polaków?
rozwiń zwiń