X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Między kropkami": o roli beatników w życiu Steve'a Jobsa

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 15:10
W audycji "Między kropkami" o życiu Steva Jobsa, o "pirackim" epizodzie firmy Apple i o tym, jak na współcześnie znane iPhone'y wpłynęła kultura lat 50. XX wieku. O książce "Nadgryzione jabłko. Steve Jobs i ja. Wspomnienia", napisanej przez byłą partnerkę Jobsa, Chrisann Brennan, Weronika Wakulska rozmawiała z Jackiem Łupiną z Apple Muzeum Polska. 
Audio
  • 18.05.2019: Steve Jobs był zafascynowany kulturą beatników ("Między kropkami"/ Polskie Radio 24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Denys Prykhodov/ Shutterstock.com

Rozmowę zaczęto od opowieści o fascynacji Steve'a Jobsa muzyką Boba Dylana. - Dylan i jego poezja były mu najbliższe, podobnie jak kultura beatników, przełamujących system - mówił gość audycji, Jacek Łupina z Apple Muzeum Polska. 

Jacek Łupina podkreślił, że Steve Jobs był zafascynowany twórczością i kulturą beatników. - Odnajdywał tam siebie i swój bunt. Ludzie "beat generation" uważali, że jeśli chcesz coś zrobić, to rób to. W początkach Apple, jej twórcy byli zafascynowani kulturą sprzeciwu. Na ich budynku wisiała piracka flaga - mówił szef Apple Muzeum Polska. 

Rozmówca Weroniki Wakulskiej zaznaczył, że beatnicy twórczo inspirowali Jobsa. - To, co czerpał od beatników, to minimalizm. Te produkty miały wyglądać na proste w obsłudze i ta prostota miała zbliżać ludzi do komputerów - mówił Jacek Łupina. - Oczywiście wdrożenie tej prostoty wymagało potężnej pracy programistów i inżynierów, by zamknąć tę technologię w małym urządzeniu z jednym przyciskiem - podkreślał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Jackiem Łupiną.

Więcej audycji z cyklu "Między kropkami". 

Prowadziła: Weronika Wakulska

Polskie Radio 24/ mbl

___________________

Data emisji: 18.05.2019

Godzina emisji: 19:10

Czytaj także

Między kropkami. Książka "Kołyma. Polacy w sowieckich łagrach"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 19:30
- Gehenna Polaków zaczęła się w 1939 roku po agresji sowieckiej na nasz kraj. Wtedy rozpoczęły się pierwsze wywózki, a nasi rodacy byli transportowani do różnych łagrów. Ostatnim punktem w ich opowieściach często była jednak Kołyma - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Warlikowski, historyk i redaktor merytoryczny książki "Kołyma. Polacy w sowieckich łagrach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc Muzeów w największych miastach w Polsce. Zobacz, jakie atrakcje czekają na zwiedzających

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 07:24
Niecodzienne wystawy, rzadko prezentowane eksponaty, specjalne koncerty i pokazy filmowe. To Noc Muzeów przypadająca z 18 na 19 maja. Weźmie w niej udział wiele polskich miast.
rozwiń zwiń