X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 20:26
W audycji "Między kropkami" rozmowa z Magdaleną Okraską, autorką książki "Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu", w której gość Polskiego Radia 24 opisuje Zagłębie Dąbrowskie - wyludnione po likwidacji fabryk miasta, ruiny zakładów i opuszczonych ludzi.
Audio
  • 22.12.18 "Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu"
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały wydawcy

Ci, których kolorowy pociąg z napisem "transformacja" powiózł wesoło daleko w przód, nie są w stanie po prawie trzech dekadach zrozumieć, że ta sama zmiana zostawiła daleko w tyle setki tysięcy ludzi z większych i małych ośrodków. Nikogo z beneficjentów sytuacji nie interesowały losy pana Heńka z prywatyzowanej huty, pani Marioli z niepotrzebnego nagle osiedlowego magla czy pana Zdzisława z zamykanej odlewni. Po co, skoro kolorowy pociąg pędził przed siebie w stronę Europy, a żeby z niego nie wypaść, trzeba było mocno trzymać się na zakrętach? Trudno odwracać się w pędzie - czytamy w opisie wydawcy.

- Zagłębie to diabelski młyn polskiej terapii szokowej. Co prawda, ten opis jest aktualny dla wielu regionów Polski, ale Zagłębie Dąbrowskie jest jego modelowym przykładem. Postanowiłam pokazać historię regionu i ludzi, ponieważ mieszkam w Zawierciu. Zagłębie Dąbrowskie jest odrębnym organizmem od Górnego Śląska. Warto było napisać książkę, między innymi z tego względu, żeby zobaczyć reakcje ludzi, którzy dowiadują się po raz pierwszy, że miasta takie jak Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, czy Zawiercie nie leżą na Śląsku - mówiła Magdalena Okraska.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Weronika Wakulska.

PR24/materiały wydawcy

___________________

Data emisji: 22.12.18

Godzina emisji: 19:05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak