X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Między kropkami. "Korepetycje z niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 19:36
Książka "Korepetycje z niepodległości" to pozycja, w której Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski w przystępny dla czytelnika sposób, przedstawiają zawiłość procesu odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Autorzy nie skupiają się jednak na wielkich słowach, wręcz przeciwnie – na całkiem przyziemnych sprawach - Chcieliśmy pokazać niepodległość, jako proces który był wysiłkiem żywych ludzi - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Koper, współautor. 
Audio
  • 11.12.18 Między kropkami. "Korepetycje z niepodległości"
Fragm. okładki książki
Fragm. okładki książkiFoto: Materiały promocyjne

W książce opisane są nie tylko kwestie społeczne, ekonomiczne czy finansowe, ale także stosunki międzyludzkie, gdyż to właśnie one decydowały o tym, dlaczego Polacy pragnęli niepodległości:

- Gdybyśmy poszukali znaczenia słowa "niepodległość", znaleźlibyśmy bardzo dużo słów, a bardzo mało treści. Trzeba pamiętać, że niepodległość funkcjonuje nie tylko w przestrzeni pańśtwowej, ale także i tej osobistej. Nasza książka, mam nadzieję, pokazuje odzyskanie niepodległości przez Polskę, jako długi i wytrwały proces, jednak myślę, że nie umykają nam także anegdoty i ciekawostki dotyczących samych ludzi - mówił Sławomir Koper.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że odzyskanie niepodległości było wysiłkiem całego narodu. - Państwo to obywatele. Bez nich to tylko kawałek terenu. W 1914 roku syta i zamożna Europa popełniła samobójstwo. Po I wojnie światowej wyłonił się nowy świat, gdzie już nic nie było takie samo. Zmieniło się praktycznie wszystko, począwszy od roli kobiet, zmian obyczajowych, a kończąc na tym, że to obywatele stali się państwem. Polska od samego początku była republiką, w związku z tym, o jej kształcie decydowali obywatele i ich wspólny wysiłek. Ojcowie naszej niepodległości bez obywateli niewiele by osiągnęli - mówił Koper.

Więcej w całej audycji.

Audycję Między kropkami prowadziła Weronika Wakulska.

PR24/materiały prasowe

___________________

Data emisji: 1.12.18

Godzina emisji: 19.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak