X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polscy lekarze docenieni za walkę z pandemią w USA. "Staliśmy się niewolnikami pandemii"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 08:01
- Pandemia przyszła znienacka i nagle staliśmy się niewolnikami tej pandemii i tak to już trwa od jakiegoś czasu - powiedział dr Piotr Burkasz, prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago. Organizacja ta otrzymała tytuł "Człowieka roku". Nagrodę przyznał ponad stuletni "Dziennik Związkowy".
Audio
  • Związek Lekarzy Polskich w Chicago z tytułem "Człowieka roku" ("Polacy w świecie")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Pandemia koronawirusa zmieniła życie wielu osób na całym świecie. Choć w zależności od kraju walka z COVID-19 wygląda nieco inaczej, to wszędzie można znaleźć wspólny mianownik. Na pierwszej linii frontu zawsze są lekarze i pracownicy służby zdrowia. Podobnie sprawa ma się w Stanach Zjednoczonych. Postawa polskich medyków została doceniona przez, wydawany od 1908 roku, "Dziennik Związkowy". 

USA Kapitol PAP-1200.jpg
USA: Polonia w większości krytykuje środowe zamieszki na Kapitolu

"Lata naszej pracy"

Po raz pierwszy w historii nadawania wyróżnienia "Człowiek roku" trafiło ono do grupy osób. Prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago mówił o tym, że na nagrodę złożyły się lata pracy na obczyźnie. - Dziękujemy bardzo dziennikowi związkowemu za tak wspaniałe wyróżnienie. Na pewno ten okres pandemiczny przyczynił się do tego, że może zostaliśmy bardziej zauważeni i docenieni, ale to chyba też na ten wybór dziennika złożyły się lata naszej pracy, którą wkładaliśmy nie tylko w środowisko polonijne, ale i studentów. Chcemy także jednoczyć lekarzy polskich na obczyźnie, szczególnie w tak dużej aglomeracji jak Chicagowska - powiedział dr Piotr Burkasz, prezes związku.

- Pandemia przyszła znienacka i nagle staliśmy się niewolnikami tej pandemii i tak to już trwa od jakiegoś czasu. Wielu z nas nie zgadza się z tym, co się dzieje i wszelkiego rodzaju teorie krążą, ale wiemy że wirus COVID-19 jest zarazkiem, który powoduje śmierć i to śmierć częściej niż każdy inny - zaznaczył lekarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
22:58 _PR24_AAC 2021_01_16-07-06-31.mp3 Związek Lekarzy Polskich w Chicago z tytułem "Człowieka roku" ("Polacy w świecie")

***

Audycja: "Polacy w świecie"
Prowadzący: Edyta Poźniak
Data emisji: 16.01.2021
Godzina emisji: 07.06

dz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powrót do zaplanowanych wielkości dostaw szczepionek. Pfizer i BioNTech podały termin

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 21:51
Koncerny farmaceutyczne Pfizer i BioNTech zapowiedziały w piątek, że 25 stycznia powrócą do pierwotnego harmonogramu dostaw szczepionek przeciwko COVID-19 do Unii Europejskiej, a 15 lutego rozpoczną się zwiększone dostawy preparatów. Poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie na stronie BioNTech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 2 mln. Szef WHO: trwa wyścig między wirusem a ludzkością

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 23:19
Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 na świecie przekroczyła 2 miliony. Informują o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii. Do tej pory koronawirusem na świecie zakaziły się 93 miliony osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjska mutacja koronawirusa w natarciu. Do marca ma być dominująca

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 05:20
Brytyjska, bardziej zaraźliwa mutacja koronawirusa, do marca będzie w USA dominująca - ostrzega amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Przypadki tej mutacji koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto już w 10 stanach.
rozwiń zwiń