X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jest tęsknota za krajem w tym okresie". Polacy w USA świętują Boże Narodzenie

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 08:05
- Próbujemy obchodzić święta na tyle "po polsku", na ile możemy. Jest w tym okresie tęsknota za krajem, ale mamy polski sklep, mamy znajomych Polaków, staramy się utrzymywać tradycję - mówi Polskiemu Radiu 24 Waldek, Polak mieszkający w USA.
Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego NarodzeniaFoto: Shuttestock

Amerykanie mają zgoła odmienne tradycje świętowania Bożego Narodzenia. Wieczorem 24 grudnia jedzą niewielką kolację i idą spać, oczekując na Świętego Mikołaja. Świętowanie, wraz z rozpakowywaniem prezentów, rozpoczynają 25 grudnia i... tego samego dnia je kończą. W tym roku zaraz po pierwszym dniu Bożego Narodzenia jest jednak weekend, dzięki czemu Polacy, mieszający w Stanach Zjednoczonych, mogą sięgnąć po nieco więcej polskiej tradycji, także za oceanem.

Wigilia święta shutt-1200.jpg
Tradycyjna wigilia w USA? Sprawdź jak Polacy świętują za granicą

- Większość mojej rodziny jest w Polsce, ale mam żonę i dziecko, tak że próbujemy robić te święta tak polskie, na ile możemy. Jest trochę tęsknota za krajem właśnie w tym okresie, ale generalnie mamy polski sklep, mamy znajomych Polaków, tak że staramy się tę tradycję utrzymywać - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 Waldek, Polak mieszkający w USA.

O świętowaniu Polaków w USA opowiedział korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych Jan Pachlowski.

Czytaj również:

W materiale Kamila Zalewskiego można usłyszeć o świętowaniu Polaków na Wileńszczyźnie, a Paweł Buszko przybliżył nam tegoroczne przeżywanie Bożego Narodzenia przez Polaków na Ukrainie.

Audycja "Polacy w świecie" rozpoczęła się przeglądem najważniejszych informacji polonijnych przygotowanym przez Marię Furdynę.

Posłuchaj
21:50 _PR24_AAC 2020_12_26-07-06-45_PolacywŚ.mp3 Jak Polacy obchodzą święta w USA? ("Polacy w świecie" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Polacy w świecie"
Prowadzi: Edyta Poźniak
Data emisji: 26.12.2020
Godzina emisji: 07.06

PR24/jmo

Czytaj także

Najsłynniejsza amerykańska choinka już na swoim miejscu. Będzie ją przystrajać ponad 400 osób

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 11:14
23-metrowa bożonarodzeniowa choinka dotarła już do nowojorskiego Rockefeller Center. Przy dekorowaniu tego najsłynniejszego amerykańskiego drzewka przez kilka tygodni będzie pracować będzie ponad 400 osób.
rozwiń zwiń