X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Polskie szkoły na Litwie. Nauka stacjonarna ruszyła we wszystkich placówkach

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 09:00
- Szkoły na Litwie dostały pomoc z Polski, dotarły między innymi podręczniki. Dużych różnic programowych w nauce w obu krajach nie ma - mówił w rozmowie z Kamilem Zalewskim Józef Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie "Macierz Szkolna".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: domena publiczna

Pierwszy dzwonek wybrzmiał w większości litewskich szkół. Nowy rok szkolny rozpoczęły także polskie placówki edukacyjne w tym kraju. Do Wilna dotarł transport książek do nauki języka ojczystego, które będą wykorzystywane w szkołach z polskim językiem nauczania.

"Rok szkolny rozpoczął się normalnie"

pomnik slowackiego pap arch 1200 .jpg
"Balladyna" i "W cieniu olbrzyma". W WIlnie odbyło się czwarte Narodowe Czytanie

- Na Litwie działa 70 polskich szkół, w których uczy się blisko 11 tysięcy uczniów. Pomimo pandemii wszystkie placówki rozpoczęły rok szkolny normalnie, oczywiście przestrzegając wszystkich zasad ostrożności, ustalonych przez ministerstwo zdrowia - zaznaczył gość PR24.

Józef Kwiatkowski zwrócił uwagę na to, że w tym roku uczniowie najmłodszych klas, na lekcjach języka polskiego, będą mogli korzystać z nowych podręczników i zeszytów ćwiczeń. - Chcemy uczyć języka polskiego, takiego, jakiego używa się w Polsce. Wileńszczyzna co prawda wyróżnia się akcentem, ale zasady pisowni są takie same - mówił.

9 tys. podręczników

Z książek będą korzystać też uczniowie klas dziesiątych. Do szkół trafiło w sumie 9 tysięcy podręczników i 10 tysięcy zeszytów ćwiczeń. Był to już drugi transport książek z Polski. Po raz pierwszy podręczniki do nauki języka polskiego sprowadzono przed rokiem, na co zgodę wyraziły wcześniej litewskie władze oświatowe.


Posłuchaj
23:20 PR24_MPLS 2020_09_05-07-06-02.mp3 J. Kwiatkowski o początku roku szkolnego w polskich szkołach na Litwie ("Polacy w świecie")

Audycja: "Polacy w świecie"

Prowadząca: red. Maria Furdyna

Gość: Józef Kwiatkowski (prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie "Macierz Szkolna")

Data emisji: 05.09.2020

Godzina: 07.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Michał Sutkowski: chore dziecko nie może iść do szkoły. To warunek podstawowy

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 21:31
- Bardzo bym liczył na inwencję nauczycieli i odpowiedzialność rodziców, którzy nie będą puszczali chorych dzieci do szkoły. To jest warunek podstawowy. Chore dziecko nie powinno być przysyłane do szkoły. Jeśli jest katar, drapanie w gardle, kichanie, jeżeli rodzice widzą, że dziecko jest osowiałe, ma nawet nieznacznie podwyższoną temperaturę, należy w takiej sytuacji rezygnować od razu, bezwzględnie z pójścia dziecka do szkoły fizycznie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, specjalista medycyny rodzinnej z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjska szczepionka na COVID-19 może być skuteczna. Badania wkraczają w decydującą fazę

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 15:17
Badania kliniczne pierwszej i drugiej fazy wykazały, że rosyjska szczepionka przeciwko COVID-19 wytworzyła przeciwciała u biorących w nich udział ochotników - poinformował prestiżowy magazyn medyczny "Lancet". Brakuje wyników testów trzeciej fazy, które dopiero się rozpoczęły.
rozwiń zwiń