X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Polonia na świecie przygotowana do wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 08:00
W Polsce, ale i na całym świecie, wszystko przygotowane do drugiej tury wyborów prezydenckich.
Polonia w USA
Polonia w USAFoto: Roberto Galan/Shutterstock.com

Wyborcy za granicą mogą zagłosować w II turze wyborów prezydenckich osobiście albo korespondencyjnie. W utworzonych obwodach, w zależności od sytuacji na danym obszarze, możliwe jest głosowanie osobiste, osobiste i korespondencyjne lub wyłącznie korespondencyjne.


Eb7tJfLU4AAvGeD (1).jpg
Polonia w Kanadzie i USA w II turze wyborów prezydenckich zagłosuje już w sobotę

Decyzje dotyczące osobistego doręczania przez wyborców w dniu głosowania kopert zwrotnych do urzędu konsularnego/obwodowej komisji wyborczej konsulowie RP podejmują po analizie m.in. sytuacji epidemicznej oraz zaleceń władz lokalnych i sanitarnych - przypomniało w piątek MSZ. W audycji relacja Jana Pachlowskiego z Chicago.

Posłuchaj
21:19 _PR24_AAC 2020_07_11-07-06-07.mp3 Przygotowania do wyborów w Polsce i na świecie ("Polacy w świecie")

 

W audycji także korespondencja z Litwy na temat 76. rocznica operacji "Ostra Brama", która nazywana jest też powstaniem wileńskim. Na cmentarzu na Rossie odbyły się skromne, symboliczne uroczystości zorganizowane przez polską ambasadę na Litwie. W uroczystości wzięli udział m.in. harcerze wileńscy oraz polscy kombatanci i dyplomaci.

Co robić gdy dalekie wyjazdy są niemożliwe. O tym opowie z kolei Dorota Górczyńska-Bacik, mieszkająca 40 km od Londynu. W audycji nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, które zebrała i zaprezentowała Maria Furdyna.

***

Audycja: "Polacy w świecie"
Prowadzący: Edyta Poźniak
Data emisji: 11.07.2020
Godzina emisji: 07.06

Polskie Radio 24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polacy w Świecie". 60 lat działalności polskiego teatru w Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 16:31
- Przez 60 lat polskie słowo utrzymało się na scenie, w różnych miejscach i formie. Początki były trudne. W czasach powojennych władze sowieckie starały się by język polski zniknął z Wilna, to prawie się udało. Dopiero w 1960 pani Janina Stróżanowska stworzyła mały teatr amatorski – mówił w Polskim Radiu 24 Edward Kiejzik, aktor Polskiego Teatru Studio w Wilnie
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliża się ponowne otwarcie jednej z najważniejszych polonijnych instytucji kulturalnych w USA

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 07:54
Muzeum Polskie w Ameryce, znajdujące się w Chicago, to jedna z najważniejszych instytucji promujących naszą kulturę w tym mieście, ale także w całych Stanach Zjednoczonych. Placówka czeka teraz na ponowne otwarcie. Została zamknięta ze względu na pandemię koronawirusa. Z Małgorzatą Kot, dyrektor instytucji, rozmawiał Jan Pachlowski, korespondent Polskiego Radia w Chicago.
rozwiń zwiń