X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Zbliża się ponowne otwarcie jednej z najważniejszych polonijnych instytucji kulturalnych w USA

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 07:54
Muzeum Polskie w Ameryce, znajdujące się w Chicago, to jedna z najważniejszych instytucji promujących naszą kulturę w tym mieście, ale także w całych Stanach Zjednoczonych. Placówka czeka teraz na ponowne otwarcie. Została zamknięta ze względu na pandemię koronawirusa. Z Małgorzatą Kot, dyrektor instytucji, rozmawiał Jan Pachlowski, korespondent Polskiego Radia w Chicago.
Audio
  • Przegląd najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni ("Polacy w świecie")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Ysbrand Cosijn

Pracownicy, miłośnicy i wolontariusze muzeum liczą, że powróci ono do życia już w czerwcu. Na razie prężnie działa w internecie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Małgorzatą Kot.

--------------------------

Ponadto w audycji materiał dotyczący obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Pamięć o rtm. Witoldzie Pileckim żywa nie tylko w Polsce

shutterstock_polonia w Illinois 1200 (1).jpg
Wydarzenia polonijne w Ameryce Północnej sparaliżowane przez koronawirusa

Natomiast Kamil Zalewski, korespondent Polskiego Radia w Wilnie, przedstawił związki rtm. Witolda Pileckiego z litewską stolicą. Tamtejsi europarlamentarzyści, posłowie i polska ambasador na Litwie uczcili jego pamięć.

Oddział Instytutu Pileckiego w Berlinie wspiera inicjatywę ustanowienia 25 maja Międzynarodowym Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Kierownik placówki – Hanna Radziejowska – powiedziała, że postać patrona instytucji powinna zostać włączona do kultury pamięci Europy Zachodniej.

Polskie wsparcie dla krajów zmagających się z pandemią koronawirusa

Służba zdrowia w Wenezueli jest bliska upadkowi i jest zupełnie nieprzygotowana na koronawirusa. To wnioski z najnowszego raportu epidemiologów oraz organizacji praw człowieka. Doniesienia te są tym bardziej alarmujące, że to Ameryka Południowa stała się teraz epicentrum pandemii. W pomoc dla Wenezuelczyków włączyła się Polska Misja Medyczna. O szczegółach w relacji Wojciecha Cegielskiego.

Związek Polaków na Białorusi przekazał kolejną pomoc humanitarną potrzebną do walki z pandemią koronawirusa. Tym razem wsparcie trafiło do Szpitala Rejonowego w Brzostowicy Wielkiej. Więcej w materiale Włodzimierza Paca.  

***

Audycja: "Polacy w świecie"
Prowadzący: Maria Furdyna
Data emisji: 30.05.2020
Godzina emisji: 07.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zapomniana przedwojenna polska firma, której produkty znamy wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 08:00
- Magnetowidy "Pioner" czy radioodbiorniki "Mińsk" są to wszystko rozbudowane wersje polskiego radia "Elektrit" - mówił w magazynie Tomasz Kuba Kozłowski z Warszawskiego Domu Spotkań z Historią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Litwie uczczono 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Jak dziś wspominany jest papież?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 07:54
Wspomnienie historycznej pielgrzymki Jana Pawła II do państw bałtyckich w 1993 roku oraz znaczenie jego pontyfikatu dla Polaków na całym świecie. 100-lecie urodzin Karola Wojtyły świętowano także na Litwie.
rozwiń zwiń