X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Na Litwie uczczono 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Jak dziś wspominany jest papież?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 07:54
Wspomnienie historycznej pielgrzymki Jana Pawła II do państw bałtyckich w 1993 roku oraz znaczenie jego pontyfikatu dla Polaków na całym świecie. 100-lecie urodzin Karola Wojtyły świętowano także na Litwie.
Audio
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Shutterstock.com / giulio napolitano

W poniedziałek minęło 100 lat od dnia urodzin Karola Wojtyły - świętego Jana Pawła II. Papież Polak w sposób szczególny był wspominany w Polsce, jednak nie zabrakło uroczystości rocznicowych także wśród Polonii.

W 1993 roku Jan Paweł II odbył historyczną pielgrzymkę do krajów bałtyckich. Miało to wymiar szczególny nie tylko ze względu na to, że była to pierwsza taka pielgrzymka. Państwa te zaledwie kilka lat wcześniej odzyskały niepodległość od Związku Sowieckiego. O tym, jak świętowano 100-lecie narodzin Karola Wojtyły na Litwie w relacji Kamila Zalewskiego.

shutterstock_polonia w Illinois 1200 (1).jpg
Wydarzenia polonijne w Ameryce Północnej sparaliżowane przez koronawirusa

W audycji "Polacy w świecie" o trudach pracy i treningów w odosobnieniu mówił Hubert Hurkacz, najlepszy obecnie polski tenisista, który przebywa na Florydzie oczekując odmrożenia świata sportowego i powrotu nie tylko do gry, ale także kontaktu z fanami.

O dorobku dawnych kresów wschodnich II RP dla współczesnej Polski mówił w rozmowie z Iwoną Piętak mówił Artur Dobrucki, wiceprezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Jarosławiu oraz Stowarzyszenia "Dziedzictwo Kresów".

Audycja rozpoczęła się od przeglądu najważniejszych wiadomości polonijnych z ostatnich dni przygotowanych przez Marię Furdynę.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Polacy w świecie"
Prowadzi: Edyta Poźniak
Data emisji: 23.05.2020
Godzina emisji: 07.06

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień Polonii i Polaków za Granicą. "Jestem dumny, bo jestem Polakiem"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 08:51
2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To święto około 20 milionów osób mieszkających poza granicami kraju i przyznających się do polskich korzeni. Jego celem jest umacnianie poczucia jedności wszystkich rodaków i pomoc w zachowaniu świadomości narodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świętowanie w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 08:24
Na całym świecie Polacy uroczyście świętowali 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do naszych rodaków z tej okazji zwrócił się m.in. Mike Pompeo, sekretarz stanu USA.
rozwiń zwiń