X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Polacy w Świecie". 60 lat działalności polskiego teatru w Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 16:31
- Przez 60 lat polskie słowo utrzymało się na scenie, w różnych miejscach i formie. Początki były trudne. W czasach powojennych władze sowieckie starały się by język polski zniknął z Wilna, to prawie się udało. Dopiero w 1960 pani Janina Stróżanowska stworzyła mały teatr amatorski – mówił w Polskim Radiu 24 Edward Kiejzik, aktor Polskiego Teatru Studio w Wilnie
Audio
Panorama Wilna
Panorama WilnaFoto: pixabay.com

Założony w listopadzie 1960 roku teatr, pod nazwą Polski Zespół Dramatyczny przy Klubie Pracowników Łączności, po Zespole Pieśni i Tańca "Wilia", był pierwszą tego rodzaju polską placówką artystyczną w powojennym Wilnie. Kontynuatorem tej działalności jest obecnie Polski Teatr Studio. Reporter polskiego Radia Kamil Zalewski rozmawiał z aktorem teatru, Edwardem Kiejzikiem.

W audycji ponadto korespondencja z Panamy, gdzie po kilku latach przerwy działalność wznowiła polska ambasada w Panama City. O zadaniach stojących przed placówką rozmawiał z polską konsul w Panamie, Agnieszką Pawluk, korespondent Polskiego Radia, Jan Pachlowski.

W Domu Polskim w Samborze na dorocznym spotkaniu podsumowano działania placówki ubiegłym roku, przedstawiono także plany na 2020 r. Iwona Piętak rozmawiała m.in. z Marią Ziembowicz, prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oraz z Małgorzatą Siekierzyńską, wicekonsul konsulatu generalnego RP we Lwowie.

***

Audycja: "Polacy w świecie"

Prowadzący: Edyta Poźniak.

Goście: Edward Kiejzik, Agnieszka Pawluk, Małgorzata Siekierzyńska

Data emisji: 02.02.2020

Godzina emisji: 15.33

PR24/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cmentarz na wileńskiej Rossie doczekał się swojej monografii

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 16:10
Jedna z największych polskich nekropolii narodowych doczekała się swojej monografii. W Wilnie zaprezentowano książkę "Cmentarz na Rossie w Wilnie – historia, sztuka, przyroda". O szczegółach publikacji mówiliśmy w audycji "Polacy w świecie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczna akcja pomocy Polakom za granicą

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 16:31
Paczki z darami świątecznymi dla Polaków na Grodzieńszczyźnie i Wileńszczyźnie trafiają do naszych rodaków za pośrednictwem wolontariuszy. W tym tygodniu dary były przygotowywane w ramach dwóch akcji: "Polacy kresowym rodakom" i "Paczka na kresy".
rozwiń zwiń