X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spotkania Sceny Polskiej, czyli jedno z najciekawszych wydarzeń teatralnych

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 16:00
Spotkania Sceny Polskiej, czyli Festiwal Teatralny w Wilnie był jednym z tematów najnowszego odcinka audycji "Polacy w świecie". Edyta Poźniak poruszyła również temat przygotowań do uroczystości Wszystkich Świętych w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.
Audio
Spektakl Dziewczynki zainaugurował Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej
Spektakl "Dziewczynki" zainaugurował Wileńskie Spotkania Sceny PolskiejFoto: Roman Niedźwiecki/zw.lt

- Jedno z najciekawszych wydarzeń teatralnych na Litwie - tak Spotkania Sceny Polskiej zapowiedziała Edyta Poźniak. IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej" został zainaugurowany w czwartek. Uroczyste otwarcie odbyło się na deskach słynnego, przedwojennego Teatru na Pohulance. W tegorocznym festiwalu biorą udział zespoły teatralne z ośmiu krajów.

karczewski 1200 pap.jpg
II Zjazd Wilniuków. Stanisław Karczewski: to inicjatywa łącząca Polskę i Litwę

Tradycja pielęgnowana poza granicami kraju

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wanda Zwinogrodzka podkreśliła, że "festiwal jest wydarzeniem szczególnym, ponieważ dedykowany jest artystom, którzy tą piękną polską tradycję sztuki scenicznej pielęgnują poza granicami kraju".

- Festiwal po raz dziewiąty łączy naszą współczesną kulturę teatralną z wileńską tradycją teatru polskiego na Pohulance, z tradycją wileńskiego teatru miejskiego, który zawsze był wielokulturowy - mówił podczas inauguracji minister Kvietkauskas.

Podczas audycji poruszono również temat książki "Spacer po dawnym Lwowie" oraz przygotowań do Wszystkich Świętych poza granicami naszego kraju.

***

Więcej w nagraniu.

Magazyn polonijny "Polacy w świecie" prowadziła Edyta Poźniak.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Moskwa: Wszechrosyjskie Dyktando z Języka Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 16:15
Ponad 250 osób pisało w Moskwie dyktando z języka polskiego. Sprawdzian promujący polską kulturę zorganizowano po raz dziewiąty. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc napisali dyktando bezbłędnie. Wydarzenie pod nazwą "Wszechrosyjskie Dyktando z Języka Polskiego" od 9 lat organizuje Kongres Polaków w Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litwa: rozpoczął się festiwal "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 10:38
W Wilnie w czwartek wieczorem został zainaugurowany IX MIędzynarodowy Festiwal Teatralny "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej". Uroczyste otwarcie odbyło się na deskach słynnego, przedwojennego Teatru na Pohulance. W tegorocznym festiwalu biorą udział zespoły teatralne z ośmiu krajów.
rozwiń zwiń