X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polacy w świecie. 100-lecie stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 18:03
Rok 2018 to symboliczna data w polsko-amerykańskiej historii. Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, jak również rocznicę zacieśnienia relacji między naszymi dwoma krajami co doprowadziło do nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych.
Audio
  • 03.02.19 Polacy w świecie. Stulecie stosunków dyplomatycznych z USA
Uroczysta gala dla uczczenia 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między USA i Polską
Uroczysta gala dla uczczenia 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między USA i PolskąFoto: PAP/Radek Pietruszka

W Warszawie politycy, dyplomaci i przedsiębiorcy świętowali stulecie relacji dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Uroczystości zorganizowano w hotelu Bristol - miejscu, w którym sto lat temu obradował nowy polski rząd. Amerykańska ambasador Georgette Mosbacher podziękowała Polakom "za to, że czuje się tu jak w domu". Dyplomatka przekonywała, że polsko-amerykańska przyjaźń to "więcej niż tylko wspólne interesy”.

Historyk Jan Lorys w rozmowie z Polskim Radiem 24 podkreślił, że stosunki dyplomatyczne między Polską a Stanami Zjednoczonymi trwają jednak dużo dłużej. - Jak wiemy gen. Kazimierz Pułaski zginął pod Savannah 11 października 1779 roku. W wojsku amerykańskim stosowane były hasła, dzięki którym można było odróżnić swoich od przeciwników. Na 11 listopada 1779 roku prezydent USA George Washington wybrał hasło "Pułaski Polska". Był to symboliczny zbieg okoliczności - powiedział Jan Lorys.

Ponadto w programie zostały poruszone tematy polskich lotników, którzy mają zostać uhonorowani za udział w inwazji na Normandię i zbiórki darów dla najbardziej potrzebujących osób na Litwie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję "Polacy w Świecie" prowadziła Edyta Poźniak.

Polskie Radio 24

---------------------------------

Data emisji: 03.02.2019

Godzina emisji: 16.35

Zobacz więcej na temat: Polacy za granicą POLSKA USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak