X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Piechociński: na EXPO 2017 pokazujemy to, co w Polsce najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 19:10
"Technologie", "Las", "Regiony" - to niektóre strefy Pawilonu Polskiego na Międzynarodowej Wystawie EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu, Astanie. W pawilonie odwiedzanym przez gości z całego świata Polska przedstawia technologie związane z energetyką. O wystawie EXPO 2017 i współpracy gospodarczej Polski z krajami Azji mówił w audycji Polska w Świecie Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja.
Audio
  • 25.06.2017 Janusz Piechociński: „Każdy może być dobrym ambasadorem Polski w Chinach, nawet zwykły turysta”.
Polski pawilon na EXPO 2017 codziennie odwiedza ok 2000 osób
Polski pawilon na EXPO 2017 codziennie odwiedza ok 2000 osóbFoto: EASTNEWS/PAWEL SKRABA/REPORTER

Tematem międzynarodowej ekspozycji, która rozpoczęła się 10 czerwca i potrwa do 10 września br., jest "Energia przyszłości". To m.in. dostępność i rozwój "zielonej energii", dlatego też Polska przedstawia na niej nie tylko czyste technologie węglowe, ale również bogactwo przyrodnicze polskich lasów. Jak podkreślał Janusz Piechociński, na EXPO w Kazachstanie pokazujemy tradycyjne sektory polskiej gospodarki, ale też branżę IT i start-upy.

- Na EXPO 2017 pokazujemy to, co w Polsce najlepsze w obszarze energii, transformacji i oszczędności energii. Pamiętajmy o tym, że Kazachstan jest dzisiaj ważny państwem w regionie Azji Centralnej. Ma imponującą infrastrukturę – na jego terenie biegną bardzo ważne szlaki kolejowe i gazociągi.. W Kazachstanie zainwestowały już Polpharma i Selena – mówił gość Polskiego Radia 24.

Janusz Piechociński mówił także o współpracy handlowej z krajami Dalekiego Wschodu. Pod względem obrotów handlu zagranicznego Chiny są największym partnerem gospodarczym Polski w Azji. Były wicepremier zauważył, że obecnie więcej importujemy z Chin - Chiny sprzedają do Polski za 22 mld dolarów, a my eksportujemy tylko za 2 mld euro rocznie.

– Gospodarka chińska jest od 2013 roku pierwszą gospodarką towarową świata. W zeszłym roku Chiny zainwestowały w Unii 39 miliardów dolarów. Z przykrością trzeba zauważyć, że więcej z Chin importujemy. Jednak cieszy mnie to, że polskie firmy współpracują, by dostać się na rynek chiński – mówimy np. o polskim cydrze i o meblach. Możemy wykorzystać szanse na interesy z Chińczykami lub nie. Każdy może być dobrym ambasadorem Polski, nawet zwykły turysta – mówił Piechociński.

W Kazachstanie mieszka według spisu ludności 34 tysiące naszych rodaków. O losach swojej rodziny, której udziałem były deportacje i życie w Kazachstanie mówiła korespondentowi Polskiego Radia Krzysztofowi Renikowi Tatiana Sławecka z Ałma-Aty.

Instytut Polski w Rzymie obchodzi dwudziestopięciolecie. Jednocześnie odbył się organizowany przez placówkę dwutygodniowy festiwal kultury polskiej Corso Polonia. O imprezie i Instytucie mówił rzymski korespondent Polskiego Radia Piotr Kowalczuk.

Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, którego dokonała Maja Wasilewska.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji była Edyta Poźniak.

Polskie Radio 24/kk/IAR/PAP

Polacy w świecie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 25.06.2017

Godzina emisji: 17:15


Zobacz więcej na temat: Kazachstan Astana Expo 2017

Czytaj także

EXPO w Astanie: Polska otworzyła narodowy pawilon

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 09:34
Polska otworzyła pawilon narodowy na międzynarodowej wystawie EXPO w Astanie. Nasz kraj prezentuje się w kazachskiej stolicy na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych, na dwóch poziomach. Z wiceminister rozwoju Jadwigą Emilewicz rozmawiał w Polskim Radiu 24 Aleksander Pszoniak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska na EXPO w Kazachstanie. "Szansa na nowe kontakty handlowe"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 10:45
Polska w sobotę otworzyła pawilon narodowy na międzynarodowej wystawie EXPO w Astanie. Nasz kraj prezentuje się w kazachskiej stolicy na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych, na dwóch poziomach. W Rządach Pieniądza o dzisiejszym znaczeniu EXPO rozmawiali Radosław Żydok z Fundacji Republikańskiej i Monika Kurtek z Banku Pocztowego.
rozwiń zwiń