X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska coraz bardziej atrakcyjna dla cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 18:53
Dokumenty zezwalające na pobyt w Polsce stanowią ok. 21 proc. wszystkich, które wydano w Europie – wynika z danych Eurostatu. Najwięcej dokumentów pobytowych w Polsce udostępniono w związku z pracą. Opublikowane dane dotyczą zezwoleń wydanych po raz pierwszy.
Audio
  • 13.11.16 Jakub Dudziak: najliczniejszą grupą osób, chcących pozostać w Polsce, są obywatele państw z Europy Wschodniej
Obcokrajowcy podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie
Obcokrajowcy podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w KrakowieFoto: PR24/Mateusz Rekłajtis

– Wśród cudzoziemców dominują obywatele Ukrainy, Białorusi, Rosji i Wietnamu. W Polsce nastąpiły zmiany prawne, które ułatwiły obcokrajowcom ubieganie się o dłuższy pobyt w naszym kraju. Przyjeżdżają pojedyncze osoby, a także całe rodziny. Warunki, które zastają na miejscu, zachęcają ich do tego, by tutaj kontynuować swoje życie. Tym bardziej, że blisko 90 proc. wniosków  rozpatrywanych jest pozytywnie – wskazał Jakub Dudziak z Urzędu ds. Cudzoziemców.

Ponadto w audycji Edyta Poźniak i Dorota Piotrowska, przy okazji obchodów Święta Niepodległości, sprawdziły, w jaki sposób pamięć o naszym kraju kultywują Polacy mieszkający w różnych zakątkach Rosji.

Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, którego dokonała Maria Furdyna.

Audycję prowadziła Edyta Poźniak.

Polskie Radio 24/db/tj

Polacy w Świecie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

______________________

Data emisji: 13.11.2016

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zmienia się błędne wyobrażenie o Polsce na Wyspach

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 18:21
Konferencje naukowe, wykłady, seminaria, warsztaty z udziałem studentów i ekspertów, badania, a także publikacje. Oto najważniejsze elementy Programu Studiów o Współczesnej Polsce, którego zadaniem jest promocja polskiej historii najnowszej i kultury na najbardziej prestiżowych brytyjskich uniwersytetach. O jego szczegółach mówił w audycji „Polacy w świecie” Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w Mołdawii a Polonia w tym kraju

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2016 18:45
O najwyższy urząd w Mołdawii w niedzielnym głosowaniu ubiegało się dziewięciu kandydatów. Do drugiej tury przeszli Igor Dodon, przywódca Partii Socjalistów Republiki Mołdawii i Maia Sandu z Partii Akcji i Solidarności. Po raz kolejny zmierzą się 13 listopada. O wyborach i Polakach w Mołdawii mówił w audycji Polacy W Świecie Krzysztof Renik z Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy w Niemczech mniejszością narodową? "To jedna z najbardziej krzywdzących spraw"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 19:33
W tym roku minęło 25 lat od podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Jak wypada bilans ostatniego ćwierćwiecza w relacjach obu krajów? Na ile stronie niemieckiej udało się spełnić oczekiwania Polaków mieszkających za naszą zachodnią granicą? W audycji "Polacy w świecie" mówił o tym Józef Malinowski, prezes Związku Polaków w Niemczech.
rozwiń zwiń