X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak zmienia się błędne wyobrażenie o Polsce na Wyspach

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 18:21
Konferencje naukowe, wykłady, seminaria, warsztaty z udziałem studentów i ekspertów, badania, a także publikacje. Oto najważniejsze elementy Programu Studiów o Współczesnej Polsce, którego zadaniem jest promocja polskiej historii najnowszej i kultury na najbardziej prestiżowych brytyjskich uniwersytetach. O jego szczegółach mówił w audycji „Polacy w świecie” Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie.
Audio
  • 30.10.16 Waldemar Tomaszewski: wynik wyborczy AWPL-ZCHR jest ogromnym sukcesem
Budynek uniwersytetu w Oxfordzie
Budynek uniwersytetu w OxfordzieFoto: flickr.com/Hugo Pardo Kuklinski

Program adresowany do środowisk akademickich poświęcony jest Polsce współczesnej i przemianom po roku 1989. Został powołany w 2012 roku. Przez pierwsze lata Program Studiów o Współczesnej Polsce realizowany był na Oxfordzie. Teraz rozszerza swoją skalę działania – objętych zostanie nim 5 innych prestiżowych uczelni.

 – Nie chodzi o to, by tworzyć propagandę o Polsce i o to, żeby mówić jak jest w niej wspaniale. Naszym celem jest to, by młodzi ludzie w Wielkiej Brytanii poszerzali wiedzę na temat polskiej historii i kultury. Polacy narzekają, że krąży o nich wiele stereotypów. Nasz projekt ma na celu to, by te często błędne opinie zmieniać – powiedział Norman Davies, historyk zaangażowany w Program Studiów o Współczesnej Polsce.

W ramach Programu zrealizowano szereg wydarzeń adresowanych do międzynarodowej publiczności. Ich tematyka dotykała głównie zagadnień z zakresu państwowości, polityki zagranicznej i polskiej kultury.

W audycji również rozmowa z Waldemarem Tomaszewskim, liderem Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin, na temat wyniku partii w litewskich wyborach parlamentarnych.

Ponadto Wojciech Cegielski, wysłannik Polskiego Radia do USA, sprawdził w jaki sposób amerykańska Polonia zagłosuje w zbliżających się wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Natomiast Edyta Poźniak i Dorota Piotrowska w swoim reportażu pokazały, w jaki sposób Dzień Wszystkich Świętych będą obchodzić Polacy mieszkający w Wierszynie, która leży w samym środku syberyjskiej tajgi.

Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, którego dokonała Maja Wasilewska.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polacy w Świecie w Polskim Radio 24 - wszystkie audycje

Polskie Radio 24/db/tb/

_____________________


Data emisji: 30.10.2016

Godzina emisji: 17.15

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korea i Polska: poznajmy się

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 14:50
W Polsce nie brakuje entuzjastów kultury japońskiej i chińskiej, ale do głosu zaczynają dochodzić także entuzjaści koreańskich smaków, dźwięków i zapachów. Co więcej Korea Południowa wyrasta na ekonomicznego lidera regionu azjatyckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

X edycja Konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój”

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 18:36
Nagrody pieniężne o łącznej wartości 50 tys. złotych, możliwość publikacji, a także interesujące staże. Oto nagrody w X edycji konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój”. Organizatorem jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, która po raz kolejny ogłosiła konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą szeroko rozumianej promocji, konkurencyjności i innowacyjności Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt „Karski. My Hero”

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 12:05
Celem projektu „Karski My Hero” jest wzrost świadomości realiów II Wojny Światowej oraz promocja uniwersalnych wartości i praw człowieka. Projekt ma również promować postać Jana Karskiego, którego czyny mogą być inspiracją dla kolejnych pokoleń młodych ludzi. O projekcie w Rozmowie Kulturalnej mówiła Ewa Junczyk-Ziomecka, prezes Fundacji Edukacyjnej im. Jana Karskiego.
rozwiń zwiń