X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Meksyk – kolorowy kraj Ameryki Północnej

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 13:08
Wyobrażenia o tym kraju kształtują opowieści o cywilizacji Majów i Azteków oraz historii jego podboju przez Ferdynanda Corteza. Ślady tych kultur oraz skutki konkwisty składają się na jego fascynujący wizerunek. W kolejnej audycji "Świat po ludzku" Paulina Kozion odwiedziła Meksyk. Gościem audycji była Sylwia Mróz (korespondentka Polskiego Radia).
Audio
  • 15.10.16 Podróże 24: Meksyk. Goście: Sylwia Mróz (korespondentka Polskiego Radia), Karolina i Katarzyna Kowalczyk (autorki bloga Twins oN Tour).
Zdjęcie ilustracyjnefotflickrMagnus Lunqvist
Zdjęcie ilustracyjne/fot/flickr/Magnus Lunqvist

Jak podkreślała Mróz, wyprawa do Meksyku to „taka podróż, gdzie człowiek na koniec sobie myśli: świetnie, że tu przyjechałam”. Dodała, że ten kraj może dać odwiedzającym wiele optymizmu. Zdaniem gościa warto odwiedzić nie tylko miejsca emblematyczne, ale również poszukać czegoś dla siebie.

Jak mówiła, choć Meksyk jest bardzo kolorowy i ciekawy, to jednak kraj Trzeciego Świata i „ostrożność jest tutaj bardzo wskazana”. – My też kreujemy pewne sytuacje. To jest ogromny kraj, w nim się bardzo dużo dzieje. To jest znacznie większa przestrzeń. Skala różnych problemów jest zupełnie inna. 

W audycji o swojej podróży do Meksyku opowiadały także Karolina i Katarzyna Kowalczyk, autorki bloga Twins oN Tour.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu była Paulina Kozion.

Polskie Radio 24/ip

___________________

Data emisji: 15.10.2016

Godzina emisji: 23:12