X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: wiara pomaga przetrwać trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 22:25
- Jezus wychowywał swoich uczniów poprzez kryzysy, a Boże Narodzenie które nadchodzi, to wyciągniecie nas z kryzysów – mówił w PR24 ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, doktor nauk biblijnych, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski. 
Audio
  • Ks. Paweł Rytel-Andrianik o przesłaniu Jezusa (Nos Kleopatry)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/CURAphotography

Gość PR24 mówił, że miejsce narodzin Mesjasza, zgodnie z przepowiednią proroków, powinno być w Betlejem, bo jest to potomek Dawida. - Dlatego tam urodził się Jezus. Stało się to w żydowskiej rodzinie Marii i Józefa. Gdy był dorosły, przyjął chrzest z rąk Jana Chrzciciela - powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik. 

"Trudne czasy"

Stanisław Moniuszko 1200.jpg
Moniuszko i jego Boże Narodzenie

- Jezus urodził się w trudnych czasach bo sam Izrael był pod panowaniem rzymskim, a sytuacja polityczno-religijna była trudna. To pokazuje, że Jezus nie boi się trudności – mówił rzecznik KEP. 

Przypomniał, że Jezus wychował się w Nazarecie, a było to miasto dla rzezimieszków, gdzie wysyłano ludzi po wyrokach. - To jest nadzieje dla każdego z nas – zaznaczył.  

"Cud w Legnicy"

Podkreślił, że Jezus stał się ciałem, wziął na siebie ludzkie cierpienie, by pokazać jak Bóg nas umiłował i jest wśród nas. - Dowodem są wydarzenia eucharystyczne np. w Sokółce czy Legnicy, gdzie w czasie Bożego Narodzenia znaleziono komorę serca człowieka w agonii – mówił.

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik podkreślił, że to co pomaga przetrwać trudne czasy to wiara. To ona pomagała w czasie wojen i komunizmu. 

 

************

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Audycja: "Nos Kleopatry"
Prowadzący: Agnieszka Kamińska
Gość: ksiądz Paweł Rytel-Andrianik
Data emisji: 20.12.2019
Godzina emisji: 22.05


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski Kościół po konferencji jałtańskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 09:10
– To, że komunistom nie udało się zrealizować scenariusza węgierskiego w Polsce, czyli doprowadzić do tego, że tamtejszy prymas był agentem bezpieki, to efekt działalności prymasa Stefana Wyszyńskiego i strategii, jaką przyjął – powiedział historyk prof. Antoni Dudek. W audycji "PRL – historia prawdziwa" rozmowa o sytuacji polskiego Kościoła po konferencji jałtańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Wiścicki: przebieg pogrzebu ks. Popiełuszki odzwierciedleniem jego nauczania

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 14:15
– Ks. Jerzy głosił, by zło dobrem zwyciężać. To nauczanie znalazło odbicie podczas jego pogrzebu. Nie pojawił się nawet cień wezwania do zemsty lub przemocy. Aż trudno było w to uwierzyć, bo przecież w okrutny sposób zakatowano na śmierć dobrego, niewinnego i bezbronnego człowieka – powiedział Tomasz Wiścicki, współautor książek o ks. Jerzym Popiełuszce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy opozycji chcą odrzucić chrześcijaństwo? Prezes KAI: model czysto sowiecki

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 15:28
W Parlamencie przed Bożym Narodzeniem wróciła dyskusja na temat podstaw do spotkań "opłatkowych" oraz obecności krzyża w Sejmie. - Część posłów chce wyprowadzić Polskę z Europy - przestrzega w rozmowie z Portalem PolskieRadio24.pl, Marcin Przeciszewski, publicysta, prezes KAI.
rozwiń zwiń