X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Nos Kleopatry. "Emigranci mogą wracać do Polski"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 07:51
- Projekt "Polska jest w Tobie" ma powiązać osoby mieszkające w danym kraju z tymi, którzy już dawno ten kraj opuścili. Ten program ma też pokazać, że można do tego kraju wrócić - powiedział gość audycji "Nos Kleopatry" Michał Stępniewski, były minister, działacz wolontariatu na rzecz środowisk polonijnych i Polaków na Wschodzie z ramienia Prezydenta RP. 
Audio
  • 19.07.2019 Michał Stępniewski o projekcie "Polska jest w Tobie"
Polska flaga
Polska flagaFoto: wacharaklin/shutterstock.com/cc

Tematem audycji był projekt „Polska jest w Tobie”, który w poniedziałek uroczyście zainaugurowała para prezydencka. 

Michał Stępniewski przyznał, że zainteresowanie polskością wśród potomków polskich emigrantów stale rośnie - różne wydarzenia powodują, że człowiek zaczyna zastanawiać się nad źródłem swego pochodzenia. Pierwsze pokolenie emigrantów zwykle chce się odciąć od kraju, z którego wyemigrowało. Kolejne pokolenia zaczynają jednak mieć sentyment i zadawać pytania - podkreślił.

Gość PR 24 opowiedział również jak wygląda życie Polaków, którzy są potomkami polskich zesłańców syberyjskich. - Na Syberii mieszkają Sybiracy, a nie Polacy czy Rosjanie, podobnie jak w górach mieszkają górale. Bycie Sybirakiem oznacza różnorodność etniczną. Syberia jest specyficznym miejscem na ziemi. Nie jest to Rosja, która jest nam sprzedawana w mediach, mieszkają tam osoby o ogromnej życzliwości. Jest to świat wzajemnego zaufania do ludzi, ponieważ wiedzą, że nie przeżyją jeżeli nie będą sobie pomagali - zaznaczył Michał Stępniewski.

Więcej w zapisie całej audycji

Gospodarzem audycji była Agnieszka Kamińska.  

Data emisji: 19.07.2019

Godzina emisji: 22.06 

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak