X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bój o eutanazję Lamberta. Grzegorz Polak: żałosny spektakl

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 08:27
Sąd apelacyjny w Paryżu zdecydował, że Vincent Lambert nie zostanie poddany eutanazji. Kilka godzin wcześniej na odłączenie mężczyzny zgodził się Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. - Widać, że Europie brakuje kodeksu wartości, których moglibyśmy się trzymać i respektować - mówił w audycji "Nos Kleopatry" dziennikarz i pisarz katolicki Grzegorz Polak z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
Audio
  • Grzegorz Polak o eutanazji: Europie brakuje kodeksu wartości (PR24)
Vincent Lambert
Vincent LambertFoto: PAP/MAXPPP

Sądowa batalia o życie mężczyzny, który 11 lat temu miał wypadek na motocyklu i od tego czasu jest w stanie wegetatywnym, trwa od wielu lat. Zdaniem gościa audycji "Nos Kleopatry" to ten spór sądowy jest żałosnym spektaklem, który będzie trwał. 

Grzegorz Polak przytoczył też słowa Jana Pawła II, który krytycznie mówił o eutanazji. - Najsłabsi mają prawo do obrony, do troski, tak ze strony swych bliskich, jaki i ze strony solidarnego społeczeństwa. Nacisk, jaki Kościół kładzie na ochronę całego życia od momentu poczęcia, nie opiera się na niczym innym, jak tylko na tym, kim jest człowiek, na wymaganiach etycznych, które nie mogą być obce żadnemu wolnemu oraz światłemu sumieniu - przypominał rozmówca Agnieszki Kamińskiej powołując się na słowa papieża.

Dziennikarz stwierdził, że czymś strasznym jest fakt, iż sąd decyduje o tym czy ktoś ma żyć, czy umrzeć. - Takich przypadków myliśmy w ostatnim czasie bardzo dużo. Wspomnę tylko chłopczyka Alfiego. To pokazuje, jak Europa odchodzi od tej wizji, którą widział Jan Paweł II - ocenił Grzegorz Polak.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Agnieszka Kamińska

Polskie Radio 24/pkur

------------------------------

Data emisji: 25.05.19

Godzina emisji: 22.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak