X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes Polskiego Radia: nawiązujemy do naszych najlepszych tradycji

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 15:00
- Jedną z misji Polskiego Radia jest propagowanie rekreacji, sportu. Proponujemy, żeby Polacy budząc się zaczęli od gimnastyki sportowej. Wtedy jest łatwiej i przyjemniej spędzić resztę dnia - mówił w audycji "Nos Kleopatry" Andrzej Rogoyski, prezes Polskiego Radia.
Audio
  • 1.02.19 Andrzej Rogoyski: Polskie Radio wraca dzisiaj do korzeni
Andrzej Rogoyski
Andrzej RogoyskiFoto: PR24

1 lutego 1925 roku o godzinie 18.00 został wyemitowany pierwszy godzinny program radiowy ze stacji nadawczej Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego. Było to próbny program. Uznaje się go za początek publicznej radiofonii w Polsce.

Prezes Polskiego Radia przypomniał, że 1 lutego 2019 roku na antenę Polskiego Radia powrócił program "Gimnastyka poranna". - Przez niektórych dawniej był nazywany "Nóżka w lewo, nóżka w prawo", bo tak wtedy prowadzący zwracał się do radiosłuchaczy, żeby ich uaktywnić fizycznie. Zarówno przed wojną jak i po wojnie audycja rozpoczęła się od studia rozgłośni poznańskiej. To pokazuje siłę Polskiego Radia, które w trudnych czasach powojennych zwracało się do Polaków z przesłaniem, aby ćwiczyć fizycznie w myśl powiedzenia "w zdrowym ciele zdrowy duch" - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Andrzej Rogowski podkreślił, że Polskie Radio ma bardzo bogate zasoby archiwalne. - Możemy zaproponować Polakom różnego rodzaju formuły odtwarzania bardzo ciekawych audycji. Do tego dochodzi możliwość uczestnictwa w wydarzeniach odwołujących się do rocznic. Dzięki serwisowi niepodlegla.polskieradio.pl radiosłuchacze mogą zaglądać do kart historii i obserwować je niemal na żywo - zwrócił uwagę prezes Polskiego Radia.  

Gość PR24 o pozostałych przedsięwzięciach realizowanych przez Polskie Radio. - Dzięki Polskiemu Radiu i anglojęzycznym serwisom tematycznym odkłamujemy pewien przekaz, który pojawił się w przestrzeni medialnej. Co jakiś czas wybuchają antypolskie nastroje wskazujące, że to Polacy ponoszą odpowiedzialność za holocaust. Po to, aby przekazać prawdę, powstał serwis tematyczny GermanDeathCamps.info pokazujący, że to niemieccy naziści odpowiadają za zbrodnie w tamtym okresie - wskazał Andrzej Rogoyski.

- Polskie Radio też żyje teraźniejszością muzyczną. Jeśli chodzi o Program I Polskiego Radia, nawiązuje to kultowego przekazu wakacyjnego, czyli koncertu i trasy "Lata z radiem". Będziemy bardzo w tym roku mocno propagować tę formułę, bo jest ona uwielbiana przez radiosłuchaczy niezależnie od wieku – mówił prezes Polskiego Radia.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Agnieszka Kamińska

Polskie Radio 24/ras

-----------------------------------

Data emisji: 1.02.19

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak będzie wyglądała Polska w 2118 roku?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 23:59
Jak będzie wyglądała Polska za sto lat? – o tym można przeczytać w raporcie Fundacji Republikańskiej i pisma "Rzeczy Wspólne". O czterech scenariuszach dla Polski w przyszłości w Polskim Radiu 24 rozmawiali Piotr Legutko (redaktor naczelny "Rzeczy Wspólnych")  i Marek Wróbel (prezes Fundacji Republikańskiej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni rozkaz Armii Krajowej

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 01:05
19 stycznia 1945 r. gen. Leopold Okulicki "Niedźwiadek" wydał ostatni rozkaz Armii Krajowej, w którym rozwiązał szeregi AK. Jednocześnie skierował drugi, tajny rozkaz, do dowódców. O konsekwencjach tego rozkazu, reakcjach na niego i powodach wydania mówił gość Polskiego Radia 24, dr Andrzej Chmielarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nos Kleopatry. Historia Orderu Virtuti Militari

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 23:01
- Pod względem znaczenia Order Virtuti Militari to drugie najważniejsze odznaczenie w Polsce - podkreślał w audycji Nos Kleopatry Mariusz Olczak z Archiwum Akt Nowych. W Polskim Radu 24 o historii orderu mówił również dr Andrzej Chmielarz, historyk. 
rozwiń zwiń