X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa reformacja w Kościele? Tomasz Rowiński: mamy do czynienia z trzeszczeniem szwów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 20:29
Na razie nie ma takich sił w Kościele, które by jawnie mówiły o tym, że musi dojść do podziału instytucjonalnego. Cały czas mamy do czynienia z rodzajem "trzeszczenia szwów" w Kościele i niewątpliwie papież Franciszek nieco dolewa raz na jakiś czas oliwy do ognia - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rowiński z kwartalnika "Christianitas" i portalu Christianitas.org.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Redaktor naczelny kwartalnika "Christianitas" Paweł Milcarek napisał o zjawisku porównywalnym do reformacji, które ma mieć miejsce współcześnie w Kościele. W audycji "Życie z duszą czy bez" mówił o tym Tomasz Rowiński.

Kościół Warszawa ołtarz 1200.jpg
"To wbrew decyzji Benedykta XVI". Ks. prof. Skrzypczak o ograniczeniu liturgii trydenckiej w Kościele

Gość PR24 stwierdził, że mówiąc o reformacji należy zwrócić uwagę na pewne warunki, "które mogłyby współcześnie doprowadzić do pojawienia się nowej reformacji". - Na razie można powiedzieć, że nie ma takich sił, przynajmniej one nie ujawniły się w Kościele, które by jawnie mówiły o tym, że musi dojść do podziału instytucjonalnego, że zamierzają się odłączyć się od papieża w sposób taki rewolucyjny, wrogi, ogłaszający nowy podmiot - mówił Tomasz Rowiński.

Czytaj również:

- Cały czas mamy do czynienia z rodzajem "trzeszczenia szwów" w Kościele i niewątpliwie papież Franciszek nieco dolewa raz na jakiś czas oliwy do ognia. I to jest ciekawe, bo te napięcia istnieją po stronie - nazwijmy to - i lewej, i prawej. (...) Ale też jest tak, że jak jedni "robią raban", to ten raban jest bardziej przez papieża akceptowany, a "raban" innych sił w Kościele nie jest już tak przychylnie brany pod opiekę papieskiej koncepcji - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:34 PR24_mp3 2021_08_29-19-05-42_Rowiński.mp3 Tomasz Rowiński o reformacji w Kościele ("Życie z duszą czy bez" / PR24)

* * *

Audycja: "Życie z duszą czy bez"
Prowadzi: Filip Memches
Gość: Tomasz Rowiński (redaktor serwisu Christianitas.org, publicysta kwartalnika "Christianitas")
Data emisji: 29.08.2021
Godzina emisji: 19.06

PR24/jmo

Czytaj także

"Odrzucenie Kościoła jako wspólnoty". Juliusz Gałkowski o apostazji

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 20:05
- Głównym rywalem Kościoła katolickiego czy różnych grup wyznaniowych nie jest postawa czysto intelektualna, ale pewna obojętność, braki w praktykach religijnych czy konsumpcjonizm. Tak się dzieje nie tylko w naszym Kościele, ale także w wielu innych religiach. Apostazja jest poważną sprawą dla człowieka wierzącego, ale i całego społeczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Juliusz Gałkowski, redaktor miesięcznika "Nowe Książki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Multimedialny biogram Karola Wojtyły. "Jako społeczeństwo nie znamy osoby Jana Pawła II"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 08:40
- Chcieliśmy właśnie pokazać te momenty w życiorysie, które bardzo dokładnie ilustrują również poglądy Jana Pawła II, w jaki sposób on to realizował, w jaki sposób on dojrzewał do tych poglądów - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Strasz, kierownik Działu Zasobów Cyfrowych Centrum Myśli Jana Pawła II. Gościem audycji była także  prof. Dominika Żukowska-Gardzińska.
rozwiń zwiń