X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Tymoteusz Zych o mediach społecznościowych: to new government

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 19:30
- Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że dzisiaj sieci społecznościowe są najważniejszą platformą debaty publicznej. Na ten temat wypowiadał się nawet amerykański Sąd Najwyższy (...) jasno mówi, że o ile w przeszłości można było zacząć dyskusje, które z mediów ma największy wpływ na rzeczywistość i toczącą się debatę, czy to jest radio, prasa czy telewizja, to dzisiaj nie ma żadnych wątpliwości, że ta debata toczy się właśnie w największym stopniu w mediach społecznościowych - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris.
Audio
  • Dr Tymoteusz Zych o mediach społecznościowych ("Życie z duszą czy bez?")
Konto Donalda Trumpa na Twitterze.
Konto Donalda Trumpa na Twitterze.Foto: realDonaldTrump/Twitter

Nie milką echa o zablokowaniu kont urzędującego prezydenta USA w mediach społecznościowych.

laptop internet 1200 free
O wyzwaniach związanych z cenzurą w Sieci

- Każda osoba, która zabiera głos czy to na Facebooku czy na Twitterze korzysta z konstytucyjnego prawa do wolności wypowiedzi. Niektórzy powiedzą, że są to prywatne platformy (...) Prywatne platformy stały się oligopolistami, monopolistami kontrolującymi swoje właściwe rynki - powiedział dr Tymoteusz Zych. 

- Próby wejścia nowego serwisu Parler w ostatnich tygodniach na ten rynek, pokazały, że bardzo łatwo jest każdego konkurenta zablokować - dodał.    

Czy social media przejmują władzę? - Mark Zuckerberg- właściciel Facebooka, który kilka lat temu podczas przesłuchań przez jedną z senackich komisji w USA wprost powiedział, że Facebook posiada więcej cech rządu niż zwykłej, prywatnej firmy. w najbardziej prestiżowym na świecie czasopiśmie prawniczym, możemy przeczytać o platformach społecznościowych, ale szerzej - o gigantach internetu, o wielkich międzynarodowych korporacjach, które zdominowały tę przestrzeń, jako o new government, czyli o nowych regulatorach, nowych podmiotach władzy - odpowiedział gość audycji.

Jak się okazuje nie brakuje w tym temacie fachowej literatury. - Mamy już całkiem sporą literaturę przedmiotu, która opisuje to, w jaki sposób ta władza jako taka przenosi się z tych podmiotów, które dotychczas ją sprawowały - podkreślił prawnik z Ordo Iuris.        

- Największe platformy w przestrzeni mediów społecznościowych są niejako regulatorami debaty, ustalającymi, co jest dopuszczalne, a co nie takim nie jest - podsumował dr Zych. 

Posłuchaj
23:11 _PR24_AAC 2021_01_17-19-05-49.mp3 Dr Tymoteusz Zych o mediach społecznościowych ("Życie z duszą czy bez?")

 

Więcej w rozmowie.

***

Audycja"Życie z duszą czy bez"

Prowadził: Filip Memches

Gośćdr Tymoteusz Zych, Ordo Iuris

Data emisji: 17.01.2021

Godz. emisji: 19.06

kmp

Czytaj także

Kto będzie decydował, jakie treści są słuszne? Publicyści o dyskusji wokół wolności słowa w internecie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 09:25
- Wolność słowa w mediach społecznościowych to temat, który zdominuje debatę o technologii na całym świecie w najbliższych miesiącach, o tym, kto jest potężniejszy - państwa czy grupa szefów portali społecznościowych - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli również publicysta Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja") i Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lodowski: wolność słowa trzeba gwarantować działaniem, a nie ustawami

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 19:15
- Co to za wolność słowa, którą trzeba gwarantować ustawami - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gościem "Debaty Dnia" był także Adam Buła z "Polski The Times".
rozwiń zwiń