X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rok Rodziny "Amoris laetitia". Tomasz Rowiński: adhortacja jest ciągle rodzajem rany w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 19:44
- Największe zainteresowanie wzbudził punkt który, jak wtedy interpretowano, miał zmienić nauczanie Kościoła dotyczące dopuszczania do komunii świętej rozwodników będących w nowych związkach. Później papież potwierdził tę interpretację w liście do episkopatu Argentyny i ta sprawa nieco przycichła. W dalszym ciągu jest to pewien rodzaj rany, która jest wewnątrz Kościoła - powiedział Tomasz Rowiński, redaktor naczelny portalu Christianitas.
Audio
  • Rok Rodziny „Amoris laetitia”. Tomasz Rowiński: adhortacja jest ciągle rodzajem rany w Kościele ("Życie z duszą czy bez")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Pablo Rogat

Przed modlitwą Anioł Pański w ostatnią niedzielę 2020 roku, papież Franciszek ogłosił, że 19 marca 2021 roku rozpocznie się Rok Rodziny "Amoris laetitia". Oznacza to, że jego początek przypadnie na 5 rocznicę ogłoszenia adhortacji "Amoris laetitia", która wywołała wielkie poruszenie wśród wiernych.

"Rana wewnątrz Kościoła"

pap franciszek papież 1200.jpg
Papież: Święta Rodzina punktem odniesienia i inspiracją dla wszystkich rodzin

Gość audycji "Życie z duszą czy bez" przypomniał powód, dla którego wspomniana adhortacja wzbudziła wiele kontrowersji. - Adhortacja jako tekst jest ciekawa i budująca dla kogoś kto czyta ją całą jako rodzaj katechezy czy rekolekcji. Największe zainteresowanie wzbudził punkt który, jak wtedy interpretowano, miał zmienić nauczanie Kościoła dotyczące dopuszczania do komunii świętej rozwodników będących w nowych związkach. Później papież potwierdził tę interpretację w liście do episkopatu Argentyny i ta sprawa nieco przycichła. W dalszym ciągu jest to pewien rodzaj rany, która jest wewnątrz Kościoła - powiedział.

Czytaj także:

- Jest wiele wątpliwości dotyczących tego czy papież może w ogóle dokonać tego typu zmiany. Jest ona całkowicie sprzeczna z tradycją Kościoła od samego początku. Jest cofnięciem się do różnych ustępstw wobec grzeszności ludzkiej, które mieliśmy w prawie Mojżeszowym. Można wtedy było dać list rozwodowy i oddalić żonę. Pan Jezus mówi, że nie taka jest wola Boża dotycząca małżeństwa i życia rodzinnego - dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
23:03 _PR24_AAC 2020_12_27-19-05-40.mp3 Rok Rodziny „Amoris laetitia”. Tomasz Rowiński: adhortacja jest ciągle rodzajem rany w Kościele ("Życie z duszą czy bez")

***

Audycja"Życie z duszą czy bez"

Prowadził: Filip Memches

Gość: Tomasz Rowiński (socjolog, redaktor naczelny christianitas.org)

Data emisji: 27.12.2020

Godz. emisji: 19.05

dz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włoski sędzia zamordowany przez sycylijską mafię zostanie beatyfikowany. Papież uznał jego męczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 13:52
Włoski sędzia Rosario Livatino, zamordowany w wieku 37 lat przez sycylijską mafię, zostanie beatyfikowany. Papież Franciszek uznał jego męczeństwo - poinformował Watykan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pasterka w Watykanie. Papież: rzucamy się do żłobów próżności zapominając o żłóbku w Betlejem

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 21:15
- Narodziny Jezusa są nowością, która pozwala nam rodzić się co roku na nowo, znaleźć w Nim siłę, by stawić czoło każdej próbie - podkreślił papież Franciszek podczas pasterki w Watykanie. Z powodu ograniczeń sanitarnych w nabożeństwie mogło wziąć udział bardzo niewielu wiernych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek: małe gesty miłości zmieniają historię

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 14:43
Papież w katechezie przed południową modlitwą Anioł Pański powiedział, że przebaczenie jest nasieniem nawrócenia. Zaznaczył, że w codziennym życiu możemy brać przykład ze św. Szczepana, pierwszego męczennika.
rozwiń zwiń