X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Iskra wyjdzie z Polski". Tomasz Terlikowski o swojej nowej książce

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 16:50
- W trudnych czasach ludzie zawsze szukali odpowiedzi na pytanie, co takiego się wydarzyło, co takiego się dzieje, że jest tak jak jest, dlaczego jest taka a nie inna sytuacja. W tej chwili także tej odpowiedzi szukamy. Dla mnie jest oczywiste, że każdy naród jest jakoś wybrany przez Boga, do jakiejś misji, jakiegoś zadania - powiedział na antenie Polskiego Radia 24, Tomasz Terlikowski, publicysta.
Audio
  • Tomasz Terlikowski o najnowszej książce [22.11.20] ("Życie z duszą czy bez?")
Tomasz Terlikowski
Tomasz TerlikowskiFoto: Wikimedia Commons CC/ Bartosz Zieliński

Właśnie ukazała się najnowsza książka Tomasza Terlikowskiego "Iskra wyjdzie z Polski". To historie czterech kobiet, zakonnic, którym Bóg objawił na początku XX wieku swoje tajemnice. Ich losy były różne, jedna z nich skończyła jako heretyczka, a inna została wielka święta Kościoła Katolickiego. 

- Objawienia prywatne są pewnym dobrem, ale w momencie, gdy stawia się je wyżej niż objawienia publiczne, na pewno wyprowadzą ludzi na manowce - podkreślił Tomasz Terlikowski. Tak było w przypadku Marii Franciszki Kozłowskiej. 

Jan Paweł II shutterstock 1200.jpg
Kilkuset profesorów apeluje o rzetelność i prawdę w mówieniu o św. Janie Pawle II i jego działaniach

Podczas audycji "Życie z duszą czy bez?" Tomasz Terlikowski został zapytany o klucz doboru postaci w swojej książce. 

- Na pierwszy rzut oka rzeczywiście, te cztery postacie nie mają ze sobą nic wspólnego. - Wszystkie jednak otrzymały ten sam dar – niezwykłe orędzie o Bożym Miłosierdziu - odpowiedział gość programu. 

Publicysta podkreślił, że dzisiaj można również szukać analogii do tamtych czasów.  - Ludziom pod koniec XIX wieku wydawało się, tak jak nam do pewnego momentu, że żyją w czasie wiecznego pokoju.

Autor odniósł się w trakcie audycji do aktualności objawień.  - Świat potrzebuje miłosierdzia, specjalnego posłannictwa Pana Boga. Świat potrzebuje adoracji Najświętszego Sakramentu, potrzebuje kultu Matki Bożej - powiedział Terlikowski.

Gość Filipa Memchesa przypomniał, że to Jezus powiedział do siostry Faustyny, że iskra Bożego miłosierdzia wyjdzie z Polski.


Posłuchaj
23:05 PR24_MPLS 2020_11_22-19-05-18.mp3 Tomasz Terlikowski o najnowszej książce [22.11.20] ("Życie z duszą czy bez?")
 

 

***

Audycja "ŻYCIE Z DUSZĄ CZY BEZ?"

Prowadził: Filip Memches

Gość: Tomasz Terlikowski, publicysta

Data emisji: 22.11.2020

Godz. emisji: 19.05

kmp

Czytaj także

Tekieli: Kościół musi się oczyścić

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 12:51
- Śledząc historię Kościoła, także tych ostatnich doniesień dotyczących pedofilii w Kościele, widać, że reakcje hierarchów kościelnych są spóźnione - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Robert Tekieli, komentując wydarzenia dotyczące raportu Watykanu ws. Theodore'a McCarricka, byłego kardynała. Równocześnie podkreślił, że atak na Jana Pawła II w tej sprawie jest nieuzasadniony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Papież stał się ofiarą oszustwa". Wicedyrektor Muzeum Jana Pawła II wskazał wnioski z raportu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 16:38
Zastępca dyrektora Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego odniósł się do opublikowanego raportu nt. oskarżanego o molestowanie nieletnich i dorosłych b. kardynała Theodore'a McCarricka. Grzegorz Polak stwierdził, że "papież stał się ofiarą cynicznego oszustwa"
rozwiń zwiń