X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Kędzierski: ruchy liberalno-lewicowe przejmują pojęcia ważne dla chrześcijaństwa

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 19:45
- Od kilkudziesięciu lat na świecie mamy do czynienia z powolnym przejmowaniem tradycyjnych i ważnych dla chrześcijaństwa pojęć takich jak: miłość, miłosierdzie, wolność, zło czy grzech. Przejęcia dokonują ruchy liberalno-lewicowe - powiedział w Polskim Radu 24 dr Marcin Kędzierski, ekspert Klubu Jagiellońskiego. 
Dr Marcin Kędzierski
Dr Marcin KędzierskiFoto: PR24/MS

Gość PR24 mówił o swoim artykule pod tytułem "Przemija bowiem postać tego świata. LGBT, Ordo Iuris i rozpad katolickiego imaginarium". 

- Ten tekst wzbudził szalone kontrowersje i bardzo wiele polemik - podkreślił dr Marcin Kędzierski. 

Parada równości warszawa lgbt shutt free-1200.jpg
Jakub Pacan: cywilizacja łacińska jest w defensywie

"Płaszczyzna materialna i pojęciowa"

Jego zdaniem "należałoby rozróżnić dwie płaszczyzny: materialną i pojęciową". - W płaszczyźnie materialnej, wiele osób może uznać za absurdalne tezy o tym, że katolicy są bliscy zejścia do podziemia. W końcu rządzi w Polsce partia, która utożsamia się z prawicą, która odwołuje się do nauczania Kościoła. Poza tym Kościół jest obecny na większości uroczystości państwowych. W tym znaczeniu materialnym ciężko jest dostrzec, że osoby wierzące są dyskryminowane. Z tej perspektywy rozumiem, dlaczego osoby niewierzące uważają tę tezę za absurdalną - dodał gość PR24.


Posłuchaj
20:34 PR24_MPLS 2020_08_30-19-08-39.mp3 Dr Marcin Kędzierski o Kościele katolickim i ruchach lewicowo-liberalnych (Życie z duszą czy bez)

 

Jak zaznaczył, artykuł jego autorstwa nie jest jednak "o rzeczywistości materialnej". - On jest o przestrzeni pojęciowej czy ideowej. Tutaj faktycznie od kilkudziesięciu lat w świecie mamy do czynienia z powolnym wymywaniem pojęć, albo nawet więcej - z przejmowaniem tradycyjnych i ważnych dla chrześcijaństwa pojęć takich jak: miłość, miłosierdzie, wolność, zło czy grzech - podkreślił.

- Przejęcia tego dokonują ruchy liberalno-lewicowe. Ten trend sekularyzacyjny, który był wyraźnie widoczny w Europie Zachodniej, powoli, ale systematycznie przychodził do Polski. Wydaje mi się, że ostatnia dekada to jest faktyczne tąpnięcie. To widać także w statystykach osób uczestniczących w praktykach religijnych - podsumował ekspert. 

Więcej w nagraniu.

 

***

Audycja: "Życie z duszą czy bez"
Prowadzi: : Filip Memches
Gość: dr Marcin Kędzierski
Data emisji: 30.08.2020
Godzina emisji: 19.06

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Tomasz Żukowski: spór o LGBT i gender to wielki spór cywilizacyjny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 09:17
Dr Tomasz Żukowski zauważa w "Komentarzu poranka", że jeśli chodzi o spór dotyczący środowisk mniejszości obyczajowych i seksualnych, to bardzo ważnym elementem jest to, jak zostanie nazwany. Pojawiają się słowa ideologia, ludzie, LGBT, gender i każda z konfiguracji tych pojęć tworzy inny klimat.
rozwiń zwiń