X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Milcarek: chrześcijan boli to, że Hagia Sofia nie wraca do swojego pierwotnego przeznaczenia

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 19:41
- Ogromnie smutną rzeczą dla nas jako chrześcijan jest to, że Hagia Sofia nie wraca do swojego pierwotnego przeznaczenia, ale do przeznaczenia, które zostało jej narzucone drogą najazdu, podboju - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Milcarek, redaktor naczelny kwartalnika "Christianitas".
Tysiące muzułmanów modliły się w Hagii Sofii
Tysiące muzułmanów modliły się w Hagii SofiiFoto: PAP/EPA/SEDAT SUNA

W piątek tysiące muzułmanów wzięły udział w pierwszych od 86 lat modlitwach w Hagii Sofii w Stambule. Najbardziej znany zabytek Turcji został - decyzją władz - przekształcony w meczet.

Czytaj także:

- To nie tyle akt religijny, co polityczny. Akt budowania pewnego oblicza państwa tureckiego, które ma się okazywać w większym stopniu solidarne z religijnością jego obywateli. Można patrzeć na to właśnie z tej strony. Ale sprawa ma również wymiar uniwersalny - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Milcarek.

Hagia Sofia Stambuł pap 1200.jpg
Inauguracja meczetu w Hagii Sofii. Świat krytycznie o kontrowersyjnej decyzji Turcji

Jak zaznaczył, "rzeczywistość nie lubi próżni". - Hagia Sofia dość długo była neutralnym muzeum. W normalnym biegu rzeczy tak być nie może. Prędzej czy później świątynia powinna być przywracana swojemu przeznaczeniu. Ogromnie smutną rzeczą dla nas jako chrześcijan jest to, że nie wraca ona do swojego pierwotnego przeznaczenia, ale do przeznaczenia, które zostało jej narzucone drogą najazdu, podboju - dodał gość PR24. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
23:05 PR24_MPLS 2020_07_26-19-05-43.mp3 Paweł Milcarek o świątyni Hagia Sofia (Życie z duszą czy bez)

 

* * *

Audycja: "Życie z duszą czy bez"
Prowadzi: Filip Memches
Gość: Paweł Milcarek ("Christianitas")
Data emisji: 26.07.2020
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Świat w Powiększeniu". Znaczenie świątyni Hagia Sophia na przestrzeni dziejów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 20:11
- Hagia Sophia jest dla chrześcijaństwa wschodniego świątynią szczególną, podobnie jak w chrześcijaństwie zachodnim takim symbolem jest Bazylika Św. Piotra. Hagia Sophia łączy dostojeństwo Imperium Bizantyjskiego z prawosławiem - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Hieronim Grala, historyk, znawca wschodniego chrześcijaństwa (UW). Gościem audycji była również Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica.
rozwiń zwiń