X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Siedem grzechów głównych – lenistwo

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 20:43
– Lenistwo może przejawiać się w tym, że zaniedbujemy rozwijanie relacji z bliskimi nam ludźmi – powiedział Adam Woronowicz, aktor teatralny i filmowy. Siódmy grzech główny był tematem audycji „Z duszą, czy bez”. Jakie niesie on ze sobą zagrożenia i konsekwencje dla duchowości człowieka? W jaki sposób skutecznie go zwalczać?
Audio
  • 02.10.16 Adam Woronowicz: „Brak budowania relacji z drugim człowiekiem może być przejawem grzechu lenistwa (…)”.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: flickr.com/dennis

Adam Woronowicz zwrócił uwagę, że pojęcie lenistwa jest dzisiaj inaczej traktowane niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Duże tempo życia, mnóstwo obowiązków. Współczesnemu człowiekowi potrzebna jest chwila wytchnienia i tzw. „nicnierobienie”. Dlatego na grzech lenistwa powinniśmy patrzeć trochę inaczej.

– Jak o tym rozmawiać z człowiekiem, który żyje w dzisiejszych czasach? Dla dużej części osób lenistwo nie funkcjonuje jako coś grzesznego. Leniuchowanie jest wręcz zalecane jako recepta na niektóre choroby spowodowane funkcjonowaniem w coraz bardziej przyspieszającym świecie. Jednak należy pamiętać o lenistwie duchowym i moralnym, co jest już bardzo poważną sprawą – powiedział aktor.

Audycję prowadziła Ewa Czaczkowska.

Wszystkie audycje z cyklu "Z duszą, czy bez" do odsłuchania na specjalnej stronie

Polskie Radio 24/db

___________________

Data emisji: 02.10.2016

Godzina emisji: 20.17

 

Zobacz więcej na temat: Adam Woronowicz religia wiara
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czym dla Polaków jest niedziela?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 20:48
Dla jednych dzień wolny od pracy, dla drugich ważne święto, a dla innych okazja do zrobienia zakupów. W polskim społeczeństwie trwa obecnie debata na temat tego, czy niedziela powinna być dniem wolnym od handlu. Przy tej okazji w audycji Życie z duszą, czy bez? Ewa Czaczkowska rozmawiała ze swoimi gości o tym, czym dla Polaków jest niedziela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siedem grzechów głównych: pycha

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 20:45
W audycji „Życie z duszą czy bez” rozpoczynamy cykl „Siedem grzechów głównych”, w którym Ewa Czaczkowska wraz ze swoimi gośćmi zastanawia się nad dzisiejszym postrzeganiem tych złych uczynków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siedem grzechów głównych – zazdrość

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 20:48
Nienawiść, obmowa, oszczerstwo, radość z nieszczęścia bliźniego. Te wszystkie uczucia mają jedno źródło. Jest nim zazdrość, jeden z siedmiu grzechów głównych. Dlaczego jest do nich zaliczana? Co jest w niej najbardziej niebezpiecznego? O tym w audycji „Życie z duszą, czy bez?” Ewa Czaczkowska rozmawiała z aktorem Ryszardem Jabłońskim.
rozwiń zwiń