X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dlaczego Ludmiła Kozłowska otrzymała na Zachodzie "zielone światło"?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 20:33
– To, że Fundacja Otwarty Dialog otrzymała "zielone światło" na Zachodzie, jeszcze nie przesądza, że jest czysta, bo jak widzimy Zachód odpuszcza również Rosji w kluczowych sprawach – powiedział Jakub Maciejewski, dziennikarz "Sieci" i wPolityce.pl.
Audio
  • 26.06.19 Jakub Maciejewski: raport mołdawskiej komisji parlamentarnej był pełen dziur.
Od lewej: Frank Schwabe, Ludmiła Kozłowska i jej mąż Bartosz Kramek
Od lewej: Frank Schwabe, Ludmiła Kozłowska i jej mąż Bartosz Kramek Foto: TWITTER.COM/OPEN DIALOG FOUNDATION

W "Dzienniku Gazecie Prawnej" ukazała się publikacja na temat raportu mołdawskiej komisji śledczej w sprawie Fundacji Otwarty Dialog. Z artykułu wynika, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego mogła pomylić się, gdyż podstawy do wystawienia dla szefowej fundacji Ludmiły Kozłowskiej statusu persona non grata na terenie Unii Europejskiej mogły nie być wystarczające. Czy ABW popełniła błąd?

– Tak wynika z opublikowanego tekstu. Jego autorzy, słusznie zresztą, krytykują raport parlamentu mołdawskiego, tamtejszej komisji parlamentarnej, która uderza w Fundację Otwarty Dialog nieautentycznymi argumentami. Czytelnicy mogą odnieść wrażenie, że ABW "maczała" w tym palce. Jednak agencja w sierpniu 2018 roku wpisała Ludmiłę Kozłowską na listę osób niepożądanych w strefie Schengen. Natomiast później powstał raport mołdawski, który był pełen dziur. To nie praca ABW, tylko raport skorumpowanego kraju był skondensowanym kłamstwem na temat szefowej FOD – powiedział Jakub Maciejewski.

Kartę pobytu gwarantującą możliwość swobodnego poruszania się to terytorium Unii Europejskiej wydały jednak Ludmile Kozłowskiej władze Belgii. Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że odpowiedź na to, iż kobieta znalazła uznanie Zachodu można znaleźć w wydarzeniu, do którego doszło 8 czerwca w stolicy Mołdawii.

– W Kiszyniowie doszło do niesłychanego wydarzenia. Przywódcy z Brukseli dogadali się z przywódcami z Moskwy w sprawie sojuszu Rosjan z prozachodnią partią, którą Ludmiła Kozłowska, w drobny jednak sposób, wspierała. (…) To, że Fundacja Otwarty Dialog otrzymała zielone światło na Zachodzie, jeszcze nie przesądza, że jest czysta, bo jak widzimy Zachód odpuszcza również Rosji w kluczowych sprawach. – wskazał dziennikarz.

Więcej na temat wniosków wypływających z publikacji "Dziennika Gazety Prawnej" w całej audycji.

"Kulisy spraw" prowadził Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 26.06.2019

Godzina emisji: 19.10

Czytaj także

"Debata poranka". Kontrowersje wokół działalności fundacji "Otwarty Dialog"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 10:01
 - Fundacja Otwarty Dialog ma wyjątkową tendencję do posyłania do sądu kogokolwiek, kto ośmieli się powiedzieć cokolwiek na jej temat. To pokazuje sposób działania tej broniącej demokracji grupy osób. Niezależnie od intencji, jakie nią kierują, fundacja działa od wielu lat w interesie rosyjskim – mówił w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein (TVP). O wątpliwościach wokół działalności fundacji dyskutowali również publicysta Sławomir Jastrzębowski i dr Bartłomiej Austen (Liberte).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Żaryn: z władz Fundacji Otwarty Dialog wyszedł sygnał sabotażu w państwo polskie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 09:27
- Członkowie władz Fundacji Otwarty Dialog wzywali do łamania prawa, podsycania emocji i budzenia chaosu - mówił w "Sygnałach dnia" Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.
rozwiń zwiń