X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Arkadiusz Mularczyk: raport dotyczący reparacji wojennych jest na ukończeniu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 20:35
- Raport dotyczący reparacji wojennych od Niemiec jest na ukończeniu. Prace związane z rdzeniem tego dokumentu finiszują, natomiast przygotowując go musimy zważać na każde słowo, bo mamy świadomość, jaki może przynieść wydźwięk - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 10.06.19 Arkadiusz Mularczyk: finiszują prace związane z rdzeniem raportu dotyczącego reparacji wojennych od Niemiec
Arkadiusz Mularczyk
Arkadiusz MularczykFoto: PR24

Arkadiusz Mularczyk stoi na czele parlamentarnego zespołu ds. reparacji wojennych. Grupa ta liczy kilkunastu posłów, zaś potrzebne materiały – co podkreślił na antenie – dostarczają pracownicy naukowi zajmujący się wyliczeniami materialnymi strat, jakie Polska poniosła w wyniku II wojny światowej. Dokument, który przygotowują, ma ujrzeć światło dzienne jeszcze przed 1 września.

- Raport dotyczący reparacji wojennych od Niemiec jest na ukończeniu. Prace związane z rdzeniem tego dokumentu finiszują, natomiast przygotowując go musimy zważać na każde słowo, bo mamy świadomość, jaki może przynieść wydźwięk. Chcę, żeby tren raport był tak zweryfikowany i sprawdzony, by nie można było nic w nim podważyć - podkreślił Arkadiusz Mularczyk.

Jak zaznaczył, raport będzie jedynie określał pewne szacunki strat poniesionych podczas wojny. - Dlatego, że nie da się wyliczyć tych strat co do dolara czy złotówki. Choćby z tego względu, że nie bierzemy pod uwagę tego obszaru Polski, który leżał w jej granicach w trakcie dwudziestolecia międzywojennego - powiedział poseł.

Dodał, że wyliczenia nie są prostą sprawą ze względu wiele aspektów. Nawiązał tu do osób, które w trakcie wojny zostały wywiezione i pracowały pod przymusem dla Niemców. - Dziś niezwykle trudno wycenić pracę tych osób. Do tego dochodzi fakt, że wielu z nich wróciło do domów chorych, spracowanych. Oni później nie byli w stanie funkcjonować, a koszty utraty zdrowia tych ludzi spadały na Polskę, bo to nasze państwo płaciło im renty inwalidzkie - przypomniał Arkadiusz Mularczyk.

Audycję "Kulisy spraw" prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/bb

---------------------------------

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A. Mularczyk: należy umiędzynarodowić temat reparacji wojennych

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 17:03
- Należy umiędzynarodowić sprawę reparacji należnych Polsce od Niemiec za straty poniesione w czasie II wojny światowej. W kwietniu zainicjuję pierwsze działania w tej sprawie - powiedział wszef parlamentarnego zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk (PiS).
rozwiń zwiń