X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kulisy spraw. Uniewinnienie Arkadiusza Kraski

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 20:16
Arkadiusz Kraska wychodzi na wolność po niemal 20 latach w więzieniu. Sąd Najwyższy wstrzymał wykonywanie kary wobec człowieka skazanego na dożywocie. O tej wyjątkowej sprawie mówili na antenie Polskiego Radia 24 mecenas Michał Kałużny, obrońca skazanego oraz Ewa Ornacka, dziennikarka śledcza.
Audio
  • 7.05.2019 Kulisy spraw. Uniewinnienie Arkadiusza Kraski
Arkadiusz Kraska opuszcza areszt śledczy w Szczecinie
Arkadiusz Kraska opuszcza areszt śledczy w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Arkadiusz Kraska ze Szczecina, po blisko 20 latach wychodzi na wolność. Tak zdecydował Sąd Najwyższy. Mężczyzna został skazany w 2001 roku przez szczeciński sąd za podwójne zabójstwo. Teraz zdaniem prokuratury, która zmieniła zdanie, Arkadiusz Kraska nie popełnił zbrodni, za którą został skazany. Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy i uniewinnienie Arkadiusza Kraski złożyła Prokuratura Regionalna w Szczecinie. 

Obrońca Arkadiusza Kraski, mec. Michał Kałużny, podkreślił, że ostateczne rozstrzygnięcie SN wyda 9 lipca. - Ta sprawa, analogiczna do sprawy Tomasza Komendy, jest pewnego rodzaju precedensem - powiedział. - Materiał dowodowy na podstawie którego sąd pierwszej instancji skazał pana Arkadiusza na taką karę, tak naprawdę opierał się wyłącznie na zeznaniach trzech osób. (...) To, co zostało ustalone rzuca odmienne światło na okoliczności tego wydarzenia - mówił na antenie PR24.

- Sygnały, że posłano na dożywocie niewinnego człowieka pojawiły się już na początku, w 2002, 2003 roku. W półświatku szczecińskim takie pogłoski krążyły już wcześniej - mówiła z kolei dziennikarka śledcza Ewa Ornacka. - Moim zdaniem przełomem w tej sprawie była wypowiedź pani prokurator Barbary Zapaśnik przed kamerami. Powiedziała, że w jej odczuciu, wbrew zapadłym wyrokom, Arkadiusz Kraska nie jest sprawcą podwójnego zabójstwa. To niebywałe, żeby prokurator mówił takie rzeczy - mówiła.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Łukasz Kurtz-Królikiewicz

Polskie Radio 24/msze

_________________

Data emisji: 7.05.19

Godzina emisji: 19.13

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arkadiusz Kraska na wolności. Został zwolniony z więzienia po 19 latach

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 15:24
Arkadiusz Kraska opuścił areszt śledczy w Szczecinie. Sąd Najwyższy wstrzymał wykonanie kary wobec mężczyzny skazanego ponad 18 lat temu na dożywocie. Po wyjściu Kraska powiedział dziennikarzom, że nie zasłużył na to, co go spotkało.
rozwiń zwiń