X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kulisy spraw. Działalność Stowarzyszenia Wolnego Słowa

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 20:15
- Stowarzyszenie zostało założone przez ludzi, którzy doprowadzili do tego, że żyjemy dzisiaj w wolnej niepodległej Polsce, działaczy niepodległościowych, członków Solidarności, drukarzy, wydawców i kolporterów działających w podziemiu – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: sws.org.pl

Wojciech Borowik podkreślał unikalność organizacji w polskim życiu publicznym – w naszym stowarzyszeniu są zarówno ludzie związani z Prawem i Sprawiedliwością, jak i Platforma Obywatelską, z Komitetem Obrony Demokracji i Klubami Gazety Polskiej. To wszystko się dzieje w jednej przestrzeni, ci ludzie potrafią rozmawiać. Pierwszym prezesem stowarzyszenia był Mirosław Chojecki, pierwszym honorowym przewodniczącym był z kolei Jan Nowak-Jeziorański. Te dwie historyczne postaci w jakimś sensie nadają ton i rangę naszej działalności. Jesteśmy organizacja niezależną, nigdy nie chcieliśmy wpisać się w spór polityczny - zaznaczył gość audycji.

Stowarzyszenie Wolnego Słowa to organizacja pożytku publicznego, łączy i wspiera działaczy opozycji antykomunistycznej i solidarnościowej, upowszechnia wiedzę i pamięć o niepokornych w PRL.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Jerzy Jachowicz.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 29.04.2019

Godzina emisji: 19:10

Czytaj także

Dr Patryk Pleskot: "Solidarność" została zaskoczona wprowadzeniem stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 21:10
– Zjazd "Solidarności" i słynne posłanie do ludzi pracy były sygnałami dla komunistów przesądzającymi o wprowadzeniu stanu wojennego – powiedział dr Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej. 13 grudnia będzie obchodzona 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Przy tej okazji w audycji "Historia na Dzis" rozmowa o jego genezie i ofiarach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienia działacza "Solidarności" z 13 grudnia 1981 roku. "Myślałem, że mnie zabiją"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 17:05
Członek zarządu "Solidarności" regionu małopolskiego, jeden z jej współtwórców, a także komisarz strajkowy. Ryszard Majdzik to zasłużony krakowski działacz opozycyjny. W Polskim Radiu 24 wspominał, jak w jego przypadku wyglądał 13 grudnia 1981 roku, gdy władza komunistyczna zdecydowała o wprowadzeniu stanu wojennego. W ubiegły czwartek przypadła 37. rocznica tego wydarzenia.
rozwiń zwiń