X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: Federacja Rosyjska prowadzi otwartą walkę informacyjną ze światem Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 20:03
- Rosja i w ogóle propogandyści przyjęli takie założenie, że wszystkie działania, które stoją w sprzeczności z interesami Rosji, maskują fałszywymi tezami dotyczącymi tego, że prowadzący je podmiot w istocie prowadzi działania ofensywne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Kamil Basaj (projekt Info Ops Polska).
Audio
  • 05.04.19 Kamil Basaj: Rosja prowadzi walkę informacyjną z Zachodem
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: zdjęcie ilustracyjne/shutterstock.com

Unijna grupa do walki z propagandą i dezinformacją od 2015 roku stwierdziła ponad 5 tysięcy przypadków dezinformacji ze strony Federacji Rosyjskiej. Jakie cele ma inspirowana przez Kreml dezinformacja? Kto i jak ją realizuje?

Kamil Basaj przybliżył, że grupa UE, która zajmuje się tematem dezinformacji "zajmuje się zbieraniem informacji od aktywistów, dziennikarzy, uczestników projektu, którzy przesyłają zidentyfikowane przypadki dezinformacji". Jego zdaniem realnie tych przypadków jest więcej niż podane 5 tysięcy. - Jest to związane bezpośrednio z tym, że Federacja Rosyjska prowadzi otwartą walkę informacyjną ze światem zachodu - powiedział ekspert.

Wiele przypadków dezinformacji dotyczy Ukrainy. Wśród nich pojawiały się doniesienia, jakoby Ukraina pogłębiła dla statków NATO dno Morza Azowskiego, albo zainfekowała ten akwen wirusem cholery. - To są stałe działania dezinformacyjne prowadzone przez rosyjskie media. Są to działania jawne, które mają za zadanie pokazywać państwa NATO jako prowadzące działania ofensywne w stosunku do Rosji lub też działania prowokacyjne, przez sam fakt udzielania wsparcia Ukrainie - powiedział Kamil Basaj.

- Kwestie związane z dystrybucją teorii spiskowych, na przykład związanych z zanieczyszczeniem, ze skażeniem morza, produkcją broni chemicznej, wpisują się w szereg pomniejszych kampanii, chociażby negatywnego obrazowania Stanów Zjednoczonych jako gwaranta bezpieczeństwa, ale również budowania pewnego poczucia atmosfery napięcia - mówił gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Radosław Jankiewicz.

PR24/msze

__________________

Data emisji: 5.04.19

Godzina emisji: 19:10