X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Mafia autostradowa. Kulisy sprawy Krzysztofa Wolaka

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 20:12
Krzysztof Wolak nie miał środków na rozliczenie się ze swoimi podwykonawcami, dlatego trafił do więzienia. Jego firmie, która z kolei była podwykonawcą większego koncernu przy dużej inwestycji drogowej, nie wypłacono pieniędzy za wykonane prace. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił dr Mariusz Miąsko, przedstawiciel poszkodowanych przez mafie autostradowe.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

- Krzysztof Wolak jest jednym z podwykonawców, którzy nie otrzymali wynagrodzenia za szereg robót realizowanych dla międzynarodowego koncernu budowlanego. Koncern - na różnych etapach i różnych odcinkach - nie rozliczył się z nim, nie wypłacił mu wynagrodzenia, skutkiem czego pan Krzysztof Wolak sam nie miał środków na rozliczenie się ze swoimi podwykonawcami. W konsekwencji za kraty trafił właśnie pan Krzysztof Wolak, czyli poszkodowany. Tymczasem wolnością w najlepsze cieszą się zarządy tych koncernów, tych podmiotów, które doprowadziły do tej tragicznej sytuacji – powiedział mecenas Mariusz Miąsko.  

Gość PR24 tłumaczył jak w Polsce wygląda realizacja największych inwestycji drogowych. - Państwo zleca budowę drogi i bardzo często powierza nadzór nad realizacją inwestycji podmiotom zagranicznym. A zatem samo państwo nie sprawuje bezpośredniego nadzoru. Generalni wykonawcy to prawie wyłącznie koncerny międzynarodowe. A państwo powierza nadzór inwestorowi zastępczemu. Inwestorami zastępczymi wcale nie są polskie spółki, tylko zagraniczne. Natomiast faktycznie drogi budują polscy podwykonawcy. Realizują oni inwestycje właśnie jako podwykonawcy z różnych przyczyn. Przede wszystkim dlatego, że nie posiadają kapitału, który pozwałaby im przystąpić do przetargów. Dzieje się tak z uwagi na błędną i niekorzystną dla polskich przedsiębiorców strukturę organizacji przetargów – dodał mecenas.

Sprawa Krzysztofa Wolaka ma wiele wątków. Na antenie PR24 będziemy jeszcze do niej wracać.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Rafał Dudkiewicz.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 04.04.2019

Godzina emisji: 19.10

Zobacz więcej na temat: autostrady drogi Kulisy Spraw
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulisy spraw. Czy podwykonawcy autostrad odzyskają swoje pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 20:29
- Razem ze wspólnikiem mieliśmy ponad 100 jednostek sprzętowych (dźwigi, koparki). Dzisiaj firma działa tylko dlatego, że wysprzedajemy sprzęt - mówił w audycji "Kulisy spraw" Marcin Kudera, przedsiębiorca z Dąbrowy Górniczej. Gościem PR24 był też dr Mariusz Miąsko, przedstawiciel poszkodowanych przez mafie autostradowe.
rozwiń zwiń