X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kulisy spraw: KNF, Abris i ogromne odszkodowanie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 20:16
W wyniku decyzji byłych władz Komisji Nadzoru Finansowego Polska musi zapłacić Szwecji 720 mln zł. – Możemy się odwołać do Sądu Najwyższego w Szwecji, ale prawnicy są podzieleni w kwestii tego, czy ten sąd może wstrzymać wykonanie egzekucji. Na pewno może zatrzymać narastanie kolejnych odsetek - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartek Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna).
Audio
Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego
Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego Foto: Mateusz_Szymanski / Shutterstock.com

Prokuratura zarzuca byłemu kierownictwu KNF działanie na szkodę interesu publicznego oraz na szkodę interesu prywatnego. Jak informował "Dziennik Gazeta Prawna", decyzją nadzoru kontrolowana przez fundusz Abris spółka PL Holdings została zmuszona do sprzedaży FM Banku, a biegli wycenili szkodę funduszu na ponad 2,1 mld zł. Sprawa trafiła do międzynarodowego arbitrażu, który potwierdził rację luksemburskiego inwestora i przyznał mu odszkodowanie.

- Nie jest to żadnym zaskoczeniem, bo fundusz Abris wygrał w Trybunale Arbitrażowym w Sztokholmie już dwukrotnie. - Polska odwoływała się do szwedzkiego sądu apelacyjnego. Sąd apelacyjny 22 lutego zdecydował oddalić dwie skargi na wyroki. Jeżeli Skarb Państwa nie zapłaci w momencie upływu dwóch tygodni od otrzymania wezwania z funduszu Abris, to rozpocznie się egzekucja. W ubiegły piątek do Ministerstwa Finansów trafiło pismo w tej sprawie i od tego momentu płyną te dwa, określone przepisami, tygodnie – powiedział w Polskim Radiu 24 Bartek Godusławski.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24

------------------------

Data emisji: 06.03.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska musi zapłacić Szwecji 650 mln zł. To skutek decyzji byłych władz KNF

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:21
Prokuratura zarzuca byłemu kierownictwu KNF działałanie na szkodę interesu publicznego oraz na szkodę interesu prywatnego. W wyniku ich decyzji Polska musi zapłacić Szwecji 650 mln zł. - W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo - zapowiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń