X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kulisy „układu trójmiejskiego” ujawnione przez Sylwestra Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 20:00
Dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski ujawnia kulisy trójmiejskiego świata przestępczego. Pokazuje, że w wielu głośnych sprawach przewijają się te same osoby i pozwala zrozumieć, dlaczego układ jest na tyle silny, że wciąż niezmiennie trwa. O "układzie trójmiejskim" mówił w audycji Kulisy Spraw dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski.
Audio
  • 13.12.2017 Sylwester Latkowski: w tym umoczona jest elita biznesowa, która zrobi wszystko, by ta sprawa nie nabrała tempa
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: pixabay / CC0

 Z "układem trójmiejskim" nie radzi sobie wg gościa Polskiego Radia 24 miejscowy wymiar sprawiedliwości. Opisuje to w swojej książce pt. "Układ trójmiejski". To podsumowanie dziennikarskiego śledztwa, ale też źródło nowych informacji i tropów.

Krystian W. ps. „Krystek” ma 42 zarzuty prokuratorskie. Zdaniem Sylwestra Latkowskiego Polska żyła długo sprawą Krystiana W. - „Krystek” to postać, do której nikt się nie chce przyznawać, a kilka lat temu wielu ludzi bawiło się z nim w sopockiej „Zatoce Sztuki”, który promował nieletnie dziewczyny. Tam „warszawka” się bawiła. Są zdjęcia ze znanym aktorem i biznesmenem. Z kolei Mariusz T. był jednym z menedżerów lokalu, nie został aresztowany za pedofilię – wskazywał gość Polskiego Radia 24.

Jak podkreślał dziennikarz, sprawa zaczęła się od samobójstwa 14-letniej Anaid. – Jak policja zareagowała? W tle pojawił się „Krystek” i nagle prokuratura zaczęła traktować tę dziewczynkę jak nieletnią prostytutkę. Policja chciała zamieść sprawę pod dywan, ale determinacja matki i najbliższych doprowadziła do prywatnego śledztwa, które odkryło proceder „Krystka”. Poszła do mediów, ale była cisza – mówił Latkowski.

W opinii gościa Polskiego Radia 24 „Krystek” stał się kozłem ofiarnym. – Powiedzieliśmy z Michałem Majewskim wiceszefowi Komendy Wojewódzkiej, że to skandal, że dzieci są gwałcone i jest na to przyzwolenie organów ścigania. Przyznał, że nie wiedział o sprawie. Sprawił, że komenda się zajęła tym tematem. Całe towarzystwo, które wykorzystywało dzieci ma się dobrze, nikt nie drąży tematu. W tym umoczona jest elita biznesowa, która zrobi wszystko, by ta sprawa nie nabrała tempa – stwierdził Sylwester Latkowski.


Sylwester Latkowski i Rafał Dudkiewicz Sylwester Latkowski i Rafał Dudkiewicz

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Rafał Dudkiewicz.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________ 

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 13.12.2017

Godzina emisji: 19:14


 

Czytaj także

Handel ludźmi. Polska nie tylko krajem tranzytowym

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 14:51
Rośnie liczba osób wykorzystywanych do pracy przymusowej. Polska zajmuje 5 miejsce w UE, jako kraj pochodzenia pokrzywdzonych w procederze handlu ludźmi. Przez nasz kraj przebiegają też szlaki tranzytowe przestępców zajmujących się tym procederem. W Polskim Radio 24 rozmawialiśmy na ten temat z dr Łukaszem Wieczorkiem z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: Powiązania i układy w Trójmieście

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 21:37
– Układ trójmiejski istnieje, to nie publicystyka, ani figura, która na siłę coś łączy. Był budowany od lat, już za czasów PRL, widać to nawet w wymiarze sprawiedliwości i organach ścigania – mówił w audycji Kulisy Spraw Sylwester Latkowski, dziennikarz śledczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold. Sylwester Latkowski: według źródła "Tygrys" i Marius Olech stoją za OLT i Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 14:30
Według źródła dziennikarzy to Jan P., pseudonim "Tygrys" i biznesmen Marius Olech stoją za powstaniem OLT i Amber Gold - wynika z zeznań Sylwestra Latkowskiego składanych w środę przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Posiedzenie komisji transmitujemy w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold. "Przesłuchanie Sylwestra Latkowskiego to było one man show"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 18:50
W środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold zeznawali dziennikarze śledczy Sylwester Latkowski i Michał Majewski, którzy pisali o Amber Gold. Sylwester Latkowski powiedział, że w jego ocenie na Pomorzu istnieje "układ trójmiejski" gangsterów i polityków. Z kolei według Michała Majewskiego Marcin i Katarzyna P. byli figurantami. O zeznaniach dziennikarzy mówili w audycji Debata Dnia Jacek Nizinkiewicz (Rzeczpospolita) i Anna Sarzyńska (portal wPolityce.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Król: Trójmiasto to nie mała, ale normalna Sycylia

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 13:55
- Mafia nie istnieje bez porozumienia z politykami i urzędnikami. Trójmiasto to nie jest mała Sycylia, ale normalna Sycylia – powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król (Sieci Prawdy). Odniósł się w ten sposób do środowego przesłuchania redaktorów Sylwestra Latkowskiego i Pawła Majewskiego przed sejmową komisją ds. Amber Gold.
rozwiń zwiń