X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przynosimy pomoc materialną, ale i dajemy poczucie wartości". Moderator o akcji "Wirtualna Choinka"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 08:30
- Wirtualna Choinka jest akcją świąteczną, ale pomoc ma wymiar całoroczny bo wolontariuszami są nauczyciele, którzy obserwują dzieci i ich rodziny przez cały rok - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Kołaczek. Gościem audycji była też Katarzyna Rudnicka.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Evgeny Atamanenko

Goście PR24 przypomnieli, że akcja pomocy zaczęła się latem 2010 r., gdy powstał pomysł pomocy dla powodzian z okolic Sandomierza. Zdecydowano jednak o powtarzaniu akcji pomocowej corocznie na święta Bożego Narodzenia, ale w sposób zorganizowany.

– Zaskakuje nas z jednej strony dojmująca bieda ludzka, która dzieje się często tuż obok nas, a z drugiej ludzka ofiarność. Mnie zaskoczyła sytuacja, gdy okazało się, że w XXI wieku, ludzie żyją na klepisku, do tej pory uważałem iż klepisko można oglądać już tylko w skansenie - wspominał Artur Kołaczek.


pap_dkms 1200.jpg
Działania fundacji w czasie pandemii. "Cała transplantologia stanęła przed ogromnym wyzwaniem"

"Pomagamy też seniorom"

Dodał, że ktoś kiedyś poprosił o pojemniki na pożywienie. Było to powodowane tym, że rodzina miała w domu plagę mysz, których nie potrafiła się pozbyć. - Chcieli by jedzenie nie pachniało myszami, tyle i aż tyle - zauważył gość PR24 i przypomniał, że "Wirtualna Choinka" to nie tylko fizyczna pomoc, ale i niesienie poczucia wartości.

"Wirtualna Choinka" przekonuje, że Świętym Mikołajem może być każdy, niezależnie od posiadanych środków. Katarzyna Rudnicka dodała, że ważna jest pomoc starszym i samotnym. - To kolejna grupa, która potrzebuje naszego wsparcia. To jest wymagająca praca, ale i przyjemna - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całego zapisu rozmowy. W niej też o tym, jak pomóc.


Posłuchaj
23:32 _PR24_AAC 2020_12_06-07-35-13.mp3 K. Rudnicka i A. Kołaczek o akcji "Wirtualna Choinka" ("Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja")

 

Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"

Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz

Gość: Katarzyna Rudnicka i Artur Kołaczek ("Wirtualna Choinka")

Data emisji: 06.12.2020

Godzina: 07.35

Czytaj także

"Świąteczny Stół Pajacyka". Bożonarodzeniowa akcja PAH

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 15:09
Prawie 470 lokali gastronomicznych w całej Polsce bierze udział w akcji "Świąteczny Stół Pajacyka" organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. Właściciele lokali przekażą 10 procent swojego dzisiejszego dochodu na pomoc dla niedożywionych dzieci.
rozwiń zwiń