X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Dzięki nim mamy wolną Polskę". Historyk o powstańcach warszawskich

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 09:00
- Cieszymy się wolnością między innymi dlatego, że do walki o Warszawę 76 lat temu, stanęło wielu - mówił w Polskim Radiu 24 historyk, dr Paweł Ukielski. Gościem audycji był też artysta malarz, Roman Stachera.
Pomnik Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich w Warszawie
Pomnik Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich w WarszawieFoto: A. Aleksandravicius / Shutterstock.com

W 50 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Jan Paweł II powiedział miedzy innymi, że "Powstanie Warszawskie było najbardziej radykalnym i najbardziej krwawym ze wszystkich powstań polskich. Pociągnęło ono za sobą niesłychany ogrom ofiar, zwłaszcza wśród młodego pokolenia Polaków".

Kontynuował dalej "Niektórzy zadają sobie pytanie, czy było to potrzebne, czy było to potrzebne aż na taką skalę? Nie można na to pytanie odpowiadać tylko w kategoriach czysto politycznych lub militarnych".

"Postawili na szali życie"

Goście PR24 podjęli się próby rozszyfrowania tych słów. Dr Paweł Ukielski powiedział, że Powstanie Warszawskie można oceniać moralnie. - W tym sensie, że młodzi ludzie postawili na szali swoje życie, chcąc walczyć o wartości najwyższe - mówił. Dodał, że to między innymi dzięki tej postawie, żyjemy w wolnej Polsce.

Roman Stachera, artysta malarz, autor wielu wystaw o Powstaniu Warszawskim, stracił w nim ojca. W PR24 opowiadał między innymi mało znanej historii z Katedry św. Jana.


Posłuchaj
22:26 PR24_MPLS 2020_08_02-07-35-10.mp3 P. Ukielski i R. Stachera o Powstaniu Warszawskim (Społeczeństwo obywatelskie - reaktywacja")

 


Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"

Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz

Goście: dr Paweł Ukielski (Muzeum Powstania Warszawskiego) i Roman Stachera (artysta malarz)

Data emisji: 02.08.2020

Godzina emisji: 07.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

SOR: O działalności fundacji "pełnej ciepła"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 11:30
Katarzyna Michalska i Filip Kiżuk są prawnikami ze Szczecina. Oboje zaangażowali się w indywidualną pomoc dzieciom, zwłaszcza z ubogich rodzin. Wspierają młode, rozwijające się talenty w różnych dziedzinach społecznej aktywności, takich jak konkursy piosenkarskie, amatorskie zajęcia teatralne czy gry sportowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SOR. O działalności Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 09:15
- Podczas interwencji widzimy krzywdę zwierząt. To wywołuje negatywne emocje. Długo sobie z tym nie radziłam, ale zwyciężyła empatia i siła budowana dzięki zwierzętom - mówiła w Polskim Radiu 24 o swojej społecznej pracy Sylwia Zając, inspektor i wolontariusz związana  z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt.
rozwiń zwiń