X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Byliśmy poruszeni losem skatowanych chłopców". Waldemar Dzwolak o powstaniu Stowarzyszenia PATKUB

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 09:00
- Kierujemy się zwykłym odruchem serca. Niedopuszczalne jest podnoszenie ręki na najmłodszych - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom PATKUB, Waldemar Dzwolak. Gościem audycji była też wiceprezes Stowarzyszenia, Dorota Kruszko.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/SeventyFour

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom PATKUB powstało na początku 2005r., w wyniku spontanicznej akcji niesienia doraźnej pomocy dla PATryczka S. i KUBusia W.

Jak mówił w PR24 prezes Stowarzyszenia, poruszeni okrutnym losem obu skatowanych niemowląt, w lutym 2005r. utworzyli nieformalną grupę społeczną, której misją było znalezienie nowych rodziców dla chłopców, gromadzenie funduszy na ich późniejsze leczenie oraz rehabilitację, a także troska o zapewnienie im możliwie najlepszych warunków życia.


test ciążowy ciąża F 1200.jpg
Witold Hendrysiak: zależy nam na wspieraniu życia

"Zobaczyliśmy reportaż"

- Oglądaliśmy reportaż o nich w jednej ze stacji telewizyjnych, trafili oni do Centrum Instytutu Matki Polki w Łodzi, a my zaczęliśmy interesować się ich losom i działać razem. Powstała strona internetowa i dalsze kontakty - mówił.

Dodał, że pod opieką Stowarzyszenia są nie tylko pobite niemowlaki, ale też dzieci niepełnosprawne od urodzenia, takie których nikt nie chce lub ich rodzice nie są w stanie ich wychować np. z powodu alkoholizmu.

"Szukanie rodziców zastępczych"

Dorota Kruszko, wiceprezes Stowarzyszenia dodała, że tam gdzie jest taka potrzeba, Stowarzyszenie przy okazji różnych akcji pomocowych, szuka też rodziców zastępczych dla porzuconych i niechcianych dzieci.

- Udało się znaleźć rodziców wymarzonych np. dla niepełnosprawnych umysłowo dzieci, które znalazły dom w USA i Wielkiej Brytanii - mówiła.


Posłuchaj
24:09 PR24_MPLS 2020_07_26-07-35-42.mp3 W. Dzwolak i D. Kruszko o niesieniu pomocy dzieciom ("Społeczeństwo obywatelskie - reaktywacja")

 


Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja"

Prowadzi: Maciej Woźniakiewicz

Goście: Waldemar Dzwolak (prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom PATKUB) i Dorota Kruszko (wiceprezes Stowarzyszenia)

Data emisji: 26.07.2020

Godzina emisji: 07.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

SOR: O działalności fundacji "pełnej ciepła"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 11:30
Katarzyna Michalska i Filip Kiżuk są prawnikami ze Szczecina. Oboje zaangażowali się w indywidualną pomoc dzieciom, zwłaszcza z ubogich rodzin. Wspierają młode, rozwijające się talenty w różnych dziedzinach społecznej aktywności, takich jak konkursy piosenkarskie, amatorskie zajęcia teatralne czy gry sportowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SOR. O działalności Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 09:15
- Podczas interwencji widzimy krzywdę zwierząt. To wywołuje negatywne emocje. Długo sobie z tym nie radziłam, ale zwyciężyła empatia i siła budowana dzięki zwierzętom - mówiła w Polskim Radiu 24 o swojej społecznej pracy Sylwia Zając, inspektor i wolontariusz związana  z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt.
rozwiń zwiń